Міністерство освіти і науки розглядає варіант проведення у 2023 році удосконаленого національного мультипредметного тесту замість ЗНО
22 листопада стало відомо про те, що МОН знову планує запровадити Національного мультипредметний тест замість звичного ЗНО. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у соцмережі.
У 2023 році Міністерство освіти та науки, як альтернативу ЗНО, розглядає проведення національного мультипредметного тесту. Зумовлено це воєнним станом на території всій України, який породжує певні перешкоди щодо його організації та проведення. Більш того, ним неможливо охопити потенційних вступників, які тимчасово перебувають за кордоном, до українських закладів вищої освіти. Тестові завдання планують укласти згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів. Реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті планується у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.
Новий вид тестування міститиме обов’язковий та додатковий блоки, де обов’язковий буде складатися з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України та іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).
Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.
В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок екзамену з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.
Для вступу у 2023 році можуть бути використані результати НМТ 2022 та 2023 років, а також ЗНО 2020-2021 рр.
Зазначимо, що змінити формат проведення вступних випробувань буде можливий лише після ухвалення відповідного Законопроєкту, що є компетенцією Верховної Ради України.
Зазначимо, що змінити формат проведення вступних випробувань буде можливий лише після ухвалення відповідного Законопроєкту, що є компетенцією Верховної Ради України.