Як одружитися на прифронтовій території та хто це може зробити? ‒ відповідь Мінреінтеграції
Під час дії воєнного стану деякі українці мають бажання стати ближчими один до одного й укласти шлюб, проте не на всіх територіях це можна зробити. Мова йде про прифронтові території. Окрім того, одружитися мають право лише представники деяких професій. Хто може укласти шлюб на фронті та як це зробити, нагадало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на своїй сторінці у соцмережах.
Зважаючи на усі жахіття війни люди воліють не втрачати ані хвилини часу й офіційно стати родиною, навіть перебуваючи на лінії фронту. Наразі відділи Державної реєстрації актів цивільного стану не можуть реєструвати шлюби на територіях ведення активних бойових дій. Попри це, побратися на передовій мають змогу як наші захисники та захисниці, так і цивільні.
Одружитися наразі можна без особистої присутності нареченого чи нареченої, аде за умови, що один з них є: військовослужбовцем, поліцейським, особою рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Державної кримінально-виконавчої служби, особою начальницького складу Національного антикорупційного бюро, Бюро економічної безпеки або медиком.
Заяви від представників зазначених професій подаються безпосередньому керівнику або командиру. Він у свою чергу надсилає документ до відділу ДРАЦСу, до якого інший наречений (наречена) вже особисто подав заяву. Крім того, зареєструвати шлюб може також безпосередньо керівник або командир. В цьому разі церемонія може відбуватися як у присутності обох наречених, так і без них ‒ одного чи обох, використовуючи відезв’язок.
Такою процедурою можуть скористатися й українці, які перебувають чи працюють в медзакладах. У цьому випадку свідоцтво про складання шлюбу складає керівник закладу охорони здоров’я.
Для отримання відповідного документ подружжя або один із них в подальшому має звернутися до відділу ДРАЦС.
Такою процедурою можуть скористатися й українці, які перебувають чи працюють в медзакладах. У цьому випадку свідоцтво про складання шлюбу складає керівник закладу охорони здоров’я. Для отримання відповідного документ подружжя або один із них в подальшому має звернутися до відділу ДРАЦС.