«Засоби захисту, обладнання тут найновіші, і якщо дотримуватися процедур безпеки, то на 99% це безпечна робота»: історія криворіжця, який подолав шлях від гірничого інженера до демінера
Деокуповані території Україні потребують розмінування. Тут на допомогу приходять військові, ДСНСники, а також гуманітарні організації. Вони готують, професійних демінерів, одним із них є уродженець Кривого Рогу Сергій Федько.
Історія Сергія почалася з того, що він працював гірничим інженером на підземному видобутку корисних копалин підрядної організації металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг». Але, через блокаду росіянами морських портів, підприємство зупинило свою діяльність.
«Коли почалися бойові дії, то нам повідомили, що роботи просто немає, - розповідає Сергій. - А є сім'я, у мене троє дітей, яких треба годувати», - розповідає Сергій.
Пізніше криворіжець знайшов на сайті з пошуку роботи вакансію демінера та вирішив спробувати себе у ролі розмінувальника. Небезпечність даної роботи чоловіка не лякає, адже говорить, що засоби захисту, обладнання тут найновіші, і якщо дотримуватися правил безпеки, то на 99% це безпечна робота. Але не приховує, що його дружина хвилюється через його новий фах.
Чоловік визнає, що фізично дана робота – нелегка, після робочого дня відчувається біль у м'язах через постійне присідання-вставання та зазначає, що фізичне навантаження більше, ніж на попередніх роботах. До того ж, праця демінера потребує концентрації, повільності та уважності.
Сергій радий бути корисним своїй країні, а також подобається праця на свіжому повітрі, страхування від роботодавця, чесна та гідна зарплата.
«Робота кропітка, потребує уваги, але саме це мені й подобається, - каже чоловік, - ніхто не жене тебе в шию. Водночас Сергій розуміє, що цією справою він і колеги займатимуться ще не один рік. Життя не вистачить, щоб розмінувати те, що насипано», - зазначає чоловік