Українські волонтери виготовляють спеціальні бронежилети для евакуації дітей
З огляду на терористичні дії росії в рамках повномасштабного вторгнення країни-агресорки на наші території гостро стоїть питання безпеки найменш захищених верств населення України. Зокрема, мова йде про дітей, які перебувають у зоні бойових дій. Тож ювенальна превенція Національної поліції України звернулася до Львівського Оборонного Кластера, аби там розробили та передали дитячі захисні комплекти для евакуації малечі з небезпечних регіонів країни.
Нещодавно у Львові почали виготовляти бронежилети для дітей 1 класу захисту. Запит на бронежилети від правоохоронців надійшов спеціалістам Львівського Оборонного Кластера. Тож після консультацій з іноземними експертами майстри взялися за розробку та долучили до виробництва спеціалістів Харківського заводу засобів індивідуального захисту.
Чохол бронежилету зроблений з поліестеру, а всередині знаходиться три десятки шарів надвисокомолекулярного балістичного поліетилену. За стандартом такий засіб захисту має протиуламкову стійкість V50 не менше 500 м/с та здатний врятувати дитину від куль пістолету, первинних та вторинних уламків, шрапнелі, уламків скла та бетону. Від дорослих бронежилетів вони відрізняються лише дизайном та меншою вагою – лише 2-3,5 кг. Екіпірування відрізняється за розміром та підходить для дітей, віком від чотирьох до 14 років.
Крім цього, засоби захисту виконані в яскравих кольорах як стандартний рятувальний жилет, що швидко одягається. Мають світловідбивні смуги, подвійне перекриття в області серця та прозору кишеню спереду для інформації.
Окрім бронежилета, до комплекту виготовляють також шоломи. Вони виконані згідно зі стандартом NIJ IIIA як і звичайні військові шоломи, але менших розмірів.
Вартість такого екіпірування складає близько 500 доларів. У Кластері планують зробити з пів тисячі таких засобів захисту та безкоштовно передати для евакуації дітей із міст, які знаходяться під обстрілами. Наразі евакуаційні бронежилети для дітей такого типу в cвіті серійно не виробляють.