О. Вілкул: «Задля захисту дітей від війни ми евакуювали більше 400 юних криворіжців. Контролюємо та знаємо все про їх місцеперебування, в яких умовах вони живуть, як харчуються, чого потребують»
Місто подбало про безпеку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у державних установах (інтернати, центри соціально-психологічної реабілітації), та тих, що перебувають на різних формах сімейного виховання (прийомні родини, будинки сімейного типу, опіка. Майже 100 дітлахів, які залишилися без батьківського піклування та є вихованцями двох криворізьких центрів соціально-психологічної реабілітації відправили до австрійських міст Інсбруку та Імсту. За завданням начальника Військової адміністрації всі міські служби тримають постійний зв’язок з хлопцями та дівчатами, зокрема, це стосується організації навчального процесу.
З юними криворіжцями та їхніми вихователями в онлайн-режимі поспілкувався начальник Військової адміністрації, голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.
«Дуже радий всіх вас бачити на нашій зустрічі. Я дякую організації SOS-Kinderdorf International за підтримку юних представників з Кривого Рогу, які були вимушені покинути Україну через агресію російської федерації і їм точно значно краще в Австрії, ніж тут у нас, в цій ситуації. Тому що це особливі діти, які потребують особливої уваги. Всі діти обов’язково повернуться до Кривого Рогу, тільки після стабілізації ситуації в країні. Мені дуже приємно бачити усміхнені та щасливі обличчя як дітей так і дорослих. Це підтверджує те, що їм комфортно і безпечно, а нам за них спокійно. Ми дуже уважно стежимо звідси, як ви живете в Австрії, чим займаєтеся. І я хочу звернутися до наших австрійських друзів зі словами щирої подяки за те, що ви робите дійсно дуже важливу справу», - наголосив Олександр Вілкул.
Криворізькі діти перебувають за кордоном зі своїми супроводжувачами з центрів реабілітації (21 людина). 50 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 розміщені в закладі «Дитяче село» австрійського міста Імст, а 49 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей знаходяться в такому ж закладі «Дитяче село», тільки міста Інсбрук.
У місті Імст 19 дітей зараховані до початкової школи, 20 - до середньої школи з різними напрямками розвитку та 11 дошкільнят ходять до дитячого садочка.
Також у чотирьох загальноосвітніх школах міста Інсбрук організовано навчання для 49 дітей відповідно до їх віку. Уроки в австрійській школі молодші учні відвідують переважно в першій половині дня, а от старші класи вчаться до вечора. Але, навіть при такому навантаженні, наші діти встигають навчатися у двох школах одночасно – відвідують австрійську - очно, і дистанційно навчаються в криворізькій. Для них спеціально налагодили зручний формат дистанційки.
Кожен вчитель криворізької школи викладає завдання і додає до нього відеоматеріал. Потім надають тестування для перевірки знань. «Поки ми тут, наші вихованці будуть продовжувати навчання одночасно у двох школах і надалі, адже ми намагаємося зберегти зв'язок з Україною. І коли учні повернуться на батьківщину, у них не буде прогалин», - зазначила Олена Колос, директорка «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей».
Варто відзначити, що діти розміщені у комфортних умовах: в кімнатах з усіма зручностями, на кожному поверсі є ігрові кімнати, кінозал, кімнати для навчання та пральні. Організоване триразове збалансоване харчування.
Хлопці та дівчата можуть займатися на спортивних та ігрових майданчиках. Для дітей проводяться екскурсії, де вони можуть поспілкуватися з природою і тваринами. «Нам тут добре, гуляємо, навчаємося, їздили на екскурсію в Італію, були там тиждень», - діляться враженнями діти.
«Дозвілля дітей повністю організовано. А з вересня малеча пішла до дитячих садочків. Школярі приступили до навчання у новому навчальному році. Хлопці та дівчата роблять великі успіхи у вивченні німецької мови. Звичайно, розмовляти важко, але вони багато розуміють, все швидко схоплюють, у них багато друзів у школі. Австрійські діти добре ставляться до українських дітлахів. Дуже сумуємо за нашим містом, за нашими домівками. Низько вклоняємося нашим захисникам, постійно стежимо за новинами. Кожний ранок, кожний вечір обов’язково дивимося брифінг Олександра Юрійовича – це святе. Дякуємо вам за те як організована у місті робота з ліквідації всіх наслідків ворожих «прильотів». Місто живе і дуже дякуємо за це вам, Олександре Юрійовичу! Мріємо швидше повернутися додому, до нашої переможної країни. Ми в це віримо!», - сказала Олена Колос.
Кожен вчитель криворізької школи викладає завдання і додає до нього відеоматеріал. Потім надають тестування для перевірки знань. «Поки ми тут, наші вихованці будуть продовжувати навчання одночасно у двох школах і надалі, адже ми намагаємося зберегти зв'язок з Україною. І коли учні повернуться на батьківщину, у них не буде прогалин», - зазначила Олена Колос, директорка «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей». Варто відзначити, що діти розміщені у комфортних умовах: в кімнатах з усіма зручностями, на кожному поверсі є ігрові кімнати, кінозал, кімнати для навчання та пральні. Організоване триразове збалансоване харчування.
Хлопці та дівчата можуть займатися на спортивних та ігрових майданчиках. Для дітей проводяться екскурсії, де вони можуть поспілкуватися з природою і тваринами. «Нам тут добре, гуляємо, навчаємося, їздили на екскурсію в Італію, були там тиждень», - діляться враженнями діти. «Дозвілля дітей повністю організовано. А з вересня малеча пішла до дитячих садочків. Школярі приступили до навчання у новому навчальному році. Хлопці та дівчата роблять великі успіхи у вивченні німецької мови. Звичайно, розмовляти важко, але вони багато розуміють, все швидко схоплюють, у них багато друзів у школі. Австрійські діти добре ставляться до українських дітлахів. Дуже сумуємо за нашим містом, за нашими домівками. Низько вклоняємося нашим захисникам, постійно стежимо за новинами. Кожний ранок, кожний вечір обов’язково дивимося брифінг Олександра Юрійовича – це святе. Дякуємо вам за те як організована у місті робота з ліквідації всіх наслідків ворожих «прильотів». Місто живе і дуже дякуємо за це вам, Олександре Юрійовичу! Мріємо швидше повернутися додому, до нашої переможної країни. Ми в це віримо!», - сказала Олена Колос.