Для маленьких переселенців у Кривому Розі влаштували заняття зі скелелазіння
Вдень 20 жовтня на одному з міських критих скеледромів провели майстер-клас для внутрішніх переселенців. Зокрема, волонтери з «Командору» запросили 10 дітей з центру «ЯМаріуполь». Вони навчилися одягати відповідну страхувальну систему й підійматися нагору. Маленьким новим криворіжцям дуже сподобалось заняття, хоча й було фізично важким.
Клуб подорожей «Командор» вже близько семи місяців допомагає маленьким переселенцям, які знайшли прихисток у нашому місті, забути про жахіття війни та відволіктися. 20 жовтня влаштували майстер-клас зі скелелазіння у критій аудиторії КДПУ. Протягом години вони могли випробувати різні траси на скеледромі під керівництвом досвідченої інструкторки.
«Сьогодні дітки показали чудові результати, молодці. Є дітки, котрі вже можуть займатися, а є, котрі спортом не займаються. Це вид спорту, що вимагає фізичної підготовки, треба займатися. Для першого заняття – чудово», – відмітила тренерка по скелелазінню Лідія Кошова.
Також пані Лідія додала, що разом з дітьми вони провели розминку, а потім навчилися одягати систему та підніматися по виступам. За її словами, нові криворіжці, які змогли дістатися вершини, спускалися дуже щасливими й усміхненими.
«У мене дуже напрягалися руки, не могла зачепитися. Коли я полізла втретє, то було також складно, бо боліли пальці. Саме з третього разу я долізла майже до кінця. Я думаю, що це хороший результат, я задоволена», – розповіла про свої враження від заняття дев’ятирічна Анастасія.
«Руки дуже болять, важко. Найскладніше було в кінці, тяжко схопитися. Я майже доліз, не вистачило довжини руки. Раніше займався скелелазінням у парку. Хороший спорт, але важкий, не всім підійде», – сказав восьмирічний переселенець Григорій.
Волонтери з «Командору» влаштували таке заняття для дітей з центру «ЯМаріуполь» вперше. Проте з маленькими переселенцями вже проводили різноманітні активності. Їх залучали на майстер-класи з акробатики, малювання, петриківського розпису.
«Мета усіх цих благодійних заходів допомогти дітям забути про їх теперішнє положення й відволікти їх від усіх умов війни, через що вони стали переселенцями. Всі наші заходи, котрі ми проводили й до цього, не тільки розважальні, а й навчальні. Наприклад, ботаніка, арт-терапія, ентомологія, орнітологія», – наголосив керівник клубу подорожей й волонтерського центру «Командор» Григорій Курочкін.