Криворізький ботанічний сад запрошує на бал хризантем: коли можна завітати?
14 жовтня у Криворізькому ботанічному саду НАН України відкривається бал хризантем. Відвідувачі можуть помилуватися розмаїттям сортів королеви осені щодня. Співробітниця саду поділилася з нами таємницями, які приховує хризантема, тож завітати на бал цих квітів, як виявилося, дуже важливо.
У Криворізькому ботанічному саду НАН України 14 жовтня розпочнеться бал хризантем. Відкриття сезону цих квітів проводиться у Кривому Розі п’ятий рік поспіль. На свято краси і квітування працівники ботсаду запрошують усіх криворіжців та гостей міста.
Тетяна Чипиляк, завідувачка відділу природної та культурної флори, кандидат біологічних наук, розповіла: «Назва цієї рослини перекладається з грецької мови як «золота квітка». Вона дуже шанована у азіатських країнах, зокрема у Китаї та Японії. Її вважали лікувальною, навіть магічною, вмивалися росою з хризантеми, щоб зберегти красу та молодість. І досі в Китаї є харчовий вид такої квітки. У Японії є царський орден, на якому зображена хризантема. Східні народи наділені даром помічати найкрасивіше у нашому житті кожної миті. Думаю, українці не гірше можуть осягнути красу».
За словами Тетяни Чипиляк, у Криворізькому ботанічному саду налічується майже сотня сортів дрібноквіткової хризантеми. Гама кольорів дуже широка: від червоних, темних і світлих, пурпурових, до бежевих, рожевих, лілових та багатьох інших. Квітки мають різну будову, до прикладу, більш схожі на ромашку, більш повні, півонієподібні, висота куща від 25 см до 40-60. Хризантеми посаджені окремими групами, серед них немало сортів, що зберігалися роками: «Сніжний ельф», «Вродлива» та інші.
«Це непроста культура, - пояснює науковиця. – Її треба відновлювати кожні 2-3 роки, інакше сорт втрачає свої особливості: висоту, колір, форму квітки. Тому ми беремо з дорослих кущів «маточник», вирощуємо, тоді з нього знімаються «живці» - молоденькі пагони з корінцями, не вище 5 см, які потім висаджуються у відкритий грунт. Їх уважно доглядають з травня, щоб до осені утворилися кущі».
Основна частина хризантем квітує з середини жовтня до кінця листопада. Цього року, на думку співробітників закладу, бажаючих побачити розкішні кущі хризантем буде досить багато, адже краса заспокоює, зцілює душу та надихає перемагати.
Відвідати ботанічний сад можна щоденно з 8:00 до 17:00. Працює вхід біля Адміністративного корпусу та Центральний вхід.
Вартість квитка 40 грн, для пенсіонерів за наявності посвідчення – 25 грн.
Внутрішньо переміщені особи, якщо є довідка або паспорт, сплачують 25 грн.
Діти до 6 років у супроводі батьків допускаються на територію саду безкоштовно.
Люди з інвалідністю І та ІІ групи, учасники бойових дій за наявності відповідного посвідчення також не сплачують за вхід.
Оранжерея працює лише у робочі дні з 8:00 до 15:00. Вхідний квиток для всіх категорій громадян коштує 50 грн.