Лише 12% підприємств українців продовжують працювати попри військове вторгнення рф, – опитування
4 жовтня з’явились результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг», головною метою якого було дослідити зміни у доходах українців через війну з окупантами та який відсоток бізнесу продовжує функціонувати. Безпосередньо, більше 60% респондентів продовжують працювати, а близько 12% бізнесів не зачинились. Про це стало відомо з офіційного сайту Соціологічної групи «Рейтинг».
Відповідно до результатів, 61% опитаних, які мали роботу до війни, продовжують виконувати свої професійні обов’язки. У тому числі повноцінно працюють 36%, віддалено або частково – 19%, знайшли нову роботу – 6%. Натомість 37% втратили роботу й досі не працевлаштувались. Серед тих, хто наразі не має постійного прибутку, найбільше мешканців східної України, жінок та внутрішньо переміщених осіб.
Основним джерелом доходів у більшості респондентів є заробітна плата (56%) і пенсія (31%). 8% українців отримували кошти від приватного бізнесу, така ж кількість громадян отримувала соціальну допомогу. З початку війни лише у 2% опитаних рівень доходів збільшився, у 33% – не змінився. У двох третин українців спостерігається погіршення фінансового стану: у 18% – незначно зменшився дохід, у 32% – навпаки, 14% втратили практично всі доходи. Найбільших фінансових втрат зазнали мешканці південної і східної частини держави, а також українці середнього віку.
Російська агресія негативно вплинула й на український бізнес. Зокрема, 12% українців, які отримували дохід від бізнесу, вказали, що їх підприємства продовжують працювати. Майже половина респондентів розповіла, що їх бізнес працює, але дохід від нього менше, ніж був до війни. 12% планують закривати свої підприємства, у 28% вони вже не працюють. 30% отримувачів доходу від бізнесу мали найманих працівників. З них майже 40% роботодавців довелося звільняти своїх підопічних, більше 20% – зменшити заробітну плату.