Третина опитаних українців зазнала матеріальних збитків через військову агресію рф, – дослідження
4 жовтня стали відомі результати опитування, яке проводили нещодавно представники соціологічної групи «Рейтинг». Загалом досліджували думки людей з приводу завданої шкоди від військових дій на території нашої країни, які розпочала рф. 32% опитаних заявили, що зазнали матеріальних втрат внаслідок війни.
Згідно з результатами дослідження, близько чверті опитаних вказали, що вимушено змінили своє місце проживання за час повномасштабного вторгнення. Найбільше тих, хто проживав у зоні бойових дій – 64%, а також у Києві – 42%. Третина цих українців вже повернулись у свої домівки. Ще 9% переселенців найближчим часом планують повернутись, 15% – ще почекають. Залишити свої оселі назавжди мають намір лише 6%.
32% респондентів розповіли про матеріальні збитки, які вони зазнали через війну, 67% не можуть про таке говорити. Серед втрат найчастіше називали гроші – 36%, житло – 23%, побутову техніку – 14%. Ще 7% вказували про свійських тварин, 6% – автомобілі, 5% – виробництво, 4% – комерційну нерухомість.
Крім того, кожен десятий опитаний українець зазначив, що його житло або зруйноване (2%), або ж пошкоджене (8%). Ще 5% не володіють інформацією про стан їх помешкання. Для 85% ситуація з житлом не змінилась. У третині пошкоджених будинків уже почались відновлювальні роботи: 4% почали капітальний ремонт, 27% – частковий. 18% українців, які втратили житло, подали відповідні заявки у «Дію», 16% – у правоохоронні органи, 15% – у інші державні інституції, 67% – поки не подавали нікуди заяви.
58% респондентів, чия оселя постраждала від бойових дій, планують залучати для відновлення в першу чергу свої власні кошти. 27% розраховують на державні кошти, 12% – гроші від міжнародних організацій, 9% – кошти волонтерів, по 7% – за кошти родичів чи благодійних фондів.
Проводили дослідження 15-19 вересня, члени «Рейтингу» намагалися з’ясувати оцінку українців наслідків збройної агресії рф. Загалом опитали 2000 респондентів, які проживають на території нашої держави віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування – CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з комп'ютера). Опитування підготовили у рамках проекту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства».