На Дніпропетровщині пануватиме відносно тепла й суха погода, тому посівна кампанія не зупинятиметься, як і збір врожаю
За прогнозами синоптиків, у нашому регіоні будуть сприятливі погодні умови, зокрема температура повітря сягатиме до 17°С до середини жовтня. Саме це дозволить аграріям нашої області продовжувати збір пізніх культур і сіяти озимі у жовтні та навіть листопаді. Про це розповіли на брифінгу в ДніпроОВА начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак і Директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель.
Найближчими днями мешканців нашого регіону очікує сприятлива погода з температурними показниками вночі 5-10°С, а вдень – 12-17°С. Такою теплою погода буде приблизно до середини жовтня. Також прогнозується малохмарна й відносно суха погода.
«З огляду на прогноз погоди та кліматичні параметри осені, час зібрати врожай у комфортних умовах є. Тому що опади, які були в кінці вересня на початку жовтня дещо затримали збір урожаю, а зараз складаються такі погодні умови, які сприятимуть збору врожаю й посіву озимих, якщо ще хтось цього не встиг зробити», – відмітив начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак.
За спостереженнями минулих 10 років спостерігається тенденція до зниження температури повітря взимку до -20°С, проте вони тримається кілька десятків діб. Така температура за відсутність снігів може нашкодити висадженим озимим, як і значні відлиги, що супроводжуються льодяними кірками. Безпосередньо на Дніпропетровщині такі погодні умови поодинокі й не призводили до вимерзання рослин.
Крім того, на території нашого регіону активно триває посівна кампанія. Всього засіяли 200 тисяч гектарів зернових культур, з яких безпосередньо озимої пшениці 185 тисяч.
«Є така небезпека, що збір кукурудзи може увійти в зимовий період, дуже багато площ треба збирати у нас по Україні. По нашій області планують зібрати її з 292 тисячі гектарів. Тобто можемо очікувати, що навіть у грудні будемо збирати. Проте слід позитивно споглядати, адже навіть таке пізнє збирання допоможе аграріям покращити свій фінансовий стан», – зазначив директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель.
Також за словами чоловіка, на Дніпропетровщині мало засіяли озимого ячменя – шість тисяч гектарів, а прогнозували 90 тисяч. Ріпаку посіяли 125 тисяч гектарів. Наразі зібрали третину соняшнику з близько 200 тисяч гектарів, намолотили близько 350 тисяч тонн. Кукурудзи зібрали з 12 тисяч гектарів, намолотили 40 тисяч тонн.