«Природа – найкращий лікар»: «АрселорМіттал Кривий Ріг» влаштував для вимушених переселенців екскурсію в міський ботанічний сад
Вдень 28 вересня одне з промислових підприємств організували екскурсію до Криворізького ботанічного саду для українців, що втекли від війни та знайшли прихисток у нашому місті. До прогулянки приєдналось близько 40 осіб із кількох шелтерів. Їх усіх вразив красою наш сад. Таку екскурсію організували, аби допомогти адаптуватися у нашому місті новим криворіжцям і емоційно розслабитися наодинці з природою.
![«Природа – найкращий лікар»: «АрселорМіттал Кривий Ріг» влаштував для вимушених переселенців екскурсію в міський ботанічний сад](/images/16x9/photo_2022-09-28_16-26-30_rbimUzM.jpg)
У «АрселорМіттал Кривий Ріг» діє соціальний проєкт «Разом» для внутрішніх переселенців, для яких наше місто стало другою домівкою. Аби допомогти громадянам адаптуватися до нових реалій життя, а також подолати усі негативні думки стосовно військових дій, підприємство постійно влаштовує різні цікавинки. 28 вересня для ВПО провели екскурсію по ботанічному саду й надали можливість насолодитися розмаїттям природи.
«По-перше, під час поїздки люди дізнаються, як користуватися нашим міським транспортом і те, що у нас місто довжиною життя. Це цікаво, і це – дуже важлива складова адаптації. Крім того, коли вони прогулюються по саду, то частково згадують свої домівки, частково релаксують, адже природа – найкращий лікар», – відмітила гідесса Марія Головань.
Екскурсію вирішили провести у міському ботанічному саду, який налічує близько 4 000 видів і сортів дерево-чагарникових, квітково-декоративних рослин та тропічних і субтропічних, які наразі знаходяться в оранжерейному комплексі. Саме тому ця зона стала відмінним варіантом для проведення івенту.
«Це один із найкращих варіантів адаптації в теперішній час. Достеменно відомо і доведено науковцями, що найкращі ліки й спосіб відволіктися, позбавитися стресу – це спілкування з природою. І тому у нашому ботанічному саду дуже багато куточків, де можна спокійно усамітнитися, посидіти, розслабитися, поспілкуватися безпосередньо з природою і набути позитивних емоцій», – наголосила в. о. директорки міського Ботанічного саду Людмила Бойко.
Загалом, до саду щомісяця приходяться близько 50 тисяч осіб у «гарячі» сезони. 28 вересня до екскурсії долучилось 40 переселенців з різних регіонів держави, що різною мірою постраждали від російської агресії. Усім відвідувачам дуже сподобалась така ініціатива й сам сад, який приємно потішив око.
«Вражена масштабами саду. Вражає набір сезонних квітів, стільки видів ялинок, хвойних дерев. Шикарний розарій, вироблені композиції. Гарно усе зроблено й організовано тут. Мені було так цікаво тут побувати», – сказала переселенка з Високопілля пані Анжеліка.
![](/img/2022-09/29/1664460762-photo_2022-09-28_15-46-23.jpg)
![](/img/2022-09/29/1664460769-photo_2022-09-28_15-14-38.jpg)
![](/img/2022-09/29/1664460798-photo_2022-09-28_16-26-17.jpg)
![](/img/2022-09/29/1664460781-photo_2022-09-28_16-26-15.jpg)
![](/img/2022-09/29/1664460788-photo_2022-09-28_16-26-17 (2).jpg)
![](/img/2022-09/29/1664460807-photo_2022-09-28_16-26-20.jpg)
![](/img/2022-09/29/1664460814-photo_2022-09-28_16-26-21.jpg)
![](/img/2022-09/29/1664460821-photo_2022-09-28_16-26-25.jpg)
![](/img/2022-09/29/1664460828-photo_2022-09-28_16-26-48.jpg)
![](/img/2022-09/29/1664460835-photo_2022-09-28_16-26-50 (2).jpg)
![](/img/2022-09/29/1664460843-photo_2022-09-28_16-26-50.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)