Більшість опитаних українців довіряють Збройним Силам України та жертвували кошти на потреби військових, – дослідження
Нещодавно у нашій державі провели опитування, метою якого було з’ясувати ставлення населення до українського уряду, вступу у НАТО і ЄС, а також їх оцінку умов життя під час війни. Зокрема, переважна більшість респондентів довіряють нашому президенту й військовим, а також не мають наразі достатніх коштів для комфортного життя. Попри це, українці активно допомагають нашим захисникам й переселенцям. Результати відповідного дослідження опубліковані на офіційному сайті Київського міжнародного інституту соціології.
З 2 по 9 вересня фахівці Національного демократичного інституту в Україні влаштували всеукраїнське опитування, а «польові роботи» здійснили працівники КМІСу. Загалом у дослідженні брали участь 2510 респондентів, які проживають у всіх регіонах України, окрім мешканців АР Криму, частин Донецької та Луганської областей. Методом обрали CATI – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера.
За результатами дослідження, військове вторгнення рашистів вплинуло на життя кожної людини, багато українців повідомляли соціологам про зниження доходу, погіршення психічного та фізичного здоров’я, розлуку та втрату близьких, роботи чи житла. 95% опитаних вказали, що не мають достатнього доходу для комфортного життя. Попри це, 81% респондентів жертвували гроші на ЗСУ, 63% на необхідні речі для ВПО, ще 60% українців допомагали фінансово донатили на гуманітарку, а більше половини прихистили або підтримували переселенців .
Крім того, 95% опитаних довіряють українським військовим, а 81% – президенту Володимиру Зеленському. 92% та 79% респондентів мають бажання, аби Україна приєдналася до ЄС і НАТО відповідно. Такі погляди українці поділяють по всій країні, включно із Півднем і Сходом. Також 72% громадян хочуть бачити кращий баланс чоловіків і жінок в політичному житті.
«Українці не розглядають свою територію як розмінну монету. Скоріше вони переважною більшістю зазначають, що борються та жертвують заради відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Це єдиний результат війни, який вважається прийнятним», – підсумували на сайті КМІСу.