Топ-порад щодо користування приладами електроопалення у холодний сезон
Цьогоріч через війну в Україні очікується дуже складний опалювальний сезон. З наближенням холодів у ДТЕК Дніпровські електромережі дали поради жителям, як безпечно користуватися електротехнікою під час низьких температур та підтримувати комфортну температуру у своїх домівках без ризику аварійних відключень.
«Мережі у будинках проєктуються на визначену потужність споживання. Масове використання електроприладів для опалення збільшує навантаження у 3-4 рази. Це може привести до масових аварій на мережах та відключень світла. Тож закликаємо мешканців з обережністю використовувати електроприлади для обігріву будинків в холодну пору року та пам’ятати про правила енергобезпеки», – підкреслили у компанії.
Для безпеки користування електроприладами, варто дотримуватися семи простих правил, які допоможуть не залишитися без світла взимку:
1. Не перевищуйте дозволену потужність, яка зазначена у договорі на розподіл електроенергії на ваш будинок або квартиру. Це може призвести до аварійного знеструмлення вашого помешкання та навіть цілої вулиці та району.
2. Розподіляйте навантаження. Включайте найбільш потужні прилади по черзі. Особливо це важливо для будинків, побудованих до 2000 року. Вони, як правило, не розраховані на високі навантаження в мережі.
3. Намагайтеся уникати пікових годин навантажень. Зазвичай цей час з 7:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00. На ці періоди припадає пік навантаження на мережі як в окремо взятій квартирі, так і в районі.
4. Надавайте перевагу енергоощадним та енергоефективним пристроям з маркуванням А, А+, А++ та А+++.
5. Використовуйте опалювальні прилади, посудомийні та пральні машини в нічні години. Це дозволить уникнути аварійних сплесків навантаження.
6. Перевірте наявність контактів електрика, адже якщо проблема з електропостачанням виникне в межах будинку, то це питання має вирішувати відповідальний за внутрішньобудинкові мережі:
- у квартирі – балансоутримувач (ОСББ, керуюча компанія тощо);
- уприватному будинку – власник житла.
7. Слідкуйте за справністю внутрішньобудинкових мереж. У разі іскріння, задимлення або перегріву дротів негайно вимкніть вхідні автомати та зверніться до електрика. Не намагайтеся усунути несправність самостійно. Це може бути небезпечно.
Якщо у вас зникло світло – варто повідомляти до ДТЕК Дніпровські електромережі через дистанційні канали обслуговування: сайт, соцмережі, контакт-центр +38 (056/066/067/063) 790-99-00, 0-800-301-497, чат-боти Viber та Telegram.
- уприватному будинку – власник житла. 7. Слідкуйте за справністю внутрішньобудинкових мереж. У разі іскріння, задимлення або перегріву дротів негайно вимкніть вхідні автомати та зверніться до електрика. Не намагайтеся усунути несправність самостійно. Це може бути небезпечно. Якщо у вас зникло світло – варто повідомляти до ДТЕК Дніпровські електромережі через дистанційні канали обслуговування: сайт, соцмережі, контакт-центр +38 (056/066/067/063) 790-99-00, 0-800-301-497, чат-боти Viber та Telegram.