Протягом п’яти днів у Кривому Розі триватиме проєкт «Взаємодія», до якого долучились переселенці й мешканці міста
10 вересня у нашому місті розпочалась благодійна акція, провідною метою якої є допомогти внутрішнім переселенцям знайти однодумців і друзів, а також дізнатися багато цікавинок про Кривий Ріг. Проєкт триватиме протягом п’яти днів, кожен із яких проходитиме за цікавою програмою. До івенту долучились, як нові та корінні криворіжці.
Організаторами проєкту є Молодіжна організація «Взаємодія», яка розпочала свою діяльність 8 серпня. У її складі п’ять активних мешканців нашого міста віком від 17 до 23 років. Усі вони є активною молоддю та студентами, які бажають створити дружне суспільство й допомогти вимушеним переселенцям. Для цього і створили п’ятиденний івент. Проєкт реалізується за підтримки National Endowment for Democracy, ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» та HUB 6/9.
«Метою заходу є підтримка, соціалізація та адаптація внутрішньо переміщеної молоді у Кривому Розі. Сьогодні ми очікуємо учасників з різних регіонів, які тимчасово окуповані. Захід спрямований на те, щоб познайомити внутрішньо переміщену молодь з місцевою. Для того, щоб створити спільноту підтримки в місті та інтегрувати через взаємодію між собою, з містом і суспільством», ‒ наголосив голова Молодіжної організації «Взаємодія» Олександр Богун.
Проєктом «Взаємодія» планували об’єднати молодь для всебічного розвитку і змістовного дозвілля, аби створити спільноти, що розвиватимуть місто. Серед учасників є значна частина громадян нашої країни, які вимушено покинули свої оселі через збройну агресію рф та знайшли прихисток у Кривому Розі. Серед присутніх були ВПО переважно від 16 до 20 років. Відповідно до запланованого графіку, в межах першого дня провели знайомство учасників. Також присутні дізналися більше про організаторів.
«Мене дуже зацікавив цей івент. Тут можна знайти нових друзів та людей, з якими можна спілкуватись на різні теми. Також тут можна обговорити те, що трапилось із кожним. Це дуже цікаво. Я хочу пройти тут усі п’ять етапів», ‒ відмітив переселенець з Маріуполя Станіслав Мейта.
У межах другого дня для учасників проведуть тренінг з психологічної самодопомоги, в третій день влаштують екскурсію містом. У четвертий день активна молодь займатиметься арт-терапією, а в п’ятий об’єднає всіх корисними справами – спільним прибиранням, толокою чи волонтерством.
«Я сама дуже хотіла долучитись до цього проєкту, адже побачила рекламу в інтернеті. Я як переселенка, розумію, що дуже важко «влитися» в нове місто, де мешканці все одно відрізняються. Спілкування дуже важливе для людей. І коли ти кидаєш усе й прямуєш в інше місто, то комунікація стає ще важливішою», ‒ розповіла переселенка з Донеччини Олександра Олійник.
Як зазначають організатори, долучитись до проєкту можуть усі бажаючі переселенці на будь-якому етапі, але для цього слід попередньо зареєструватися. Для подробиць – шукайте у соцмережах ГО «Молодіжна організація взаємодія».