ДСНС тестуватиме нову систему оповіщення населення про надзвичайні ситуації
З 7 вересня в Україні розпочнеться тестування нової системи екстреного оповіщення населення. Українці отримуватимуть тестові повідомлення із звуковим сигналом на телефон, та вони не пов’язані із виникненням реальної надзвичайної ситуації і не вимагають дій зі сторони громадян. Про це повідомила на своєму сайті Державна служба з надзвичайних ситуацій.
ДСНС разом із мобільними операторами «Київстар», Vodafone та Lifecell запускають тестування екстреного оповіщення населення за допомогою технології Cell broadcast, яка має значні переваги над SMS-інформуванням: швидше отримання сповіщень, гнучкість у виборі локацій для інформування, наявність звукового сигналу, навіть якщо звук на смартфоні абонента вимкнено. У разі виникнення небезпеки, українці отримуватимуть гучний сигнал на телефон разом із вібрацією, який триватиме 15-20 секунд або до моменту його вимкнення людиною. Попри значні переваги, ДСНС зазначають, що старі моделі телефонів, випущені до 2019 року, з великою ймовірністю не зможуть приймати такі оповіщення. Приймати повідомлення від системи Cell Broadcast можуть переважно мобільні телефони (смартфони), які вироблено починаючи з 2019 року, та які мають операційну систему Android версії 11 та вище або iOS від версії 14.5.
Отримувати тестові сповіщення абоненти будуть вже з 7 вересня у 16 областях України: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській та в м. Київ.
Отриманням деяких сповіщень можна керувати, вмикати та вимикати. В залежності від виробника пристрою, налаштування можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi). Вони можуть називатися «Екстрені оповіщення» для iPhone, «Надзвичайні загрози» та «Серйозні загрози» для телефонів з ОС Android.
ДСНС переконливо не рекомендує громадянам відключати отримання сповіщень про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, про повітряну тривогу, адже від своєчасного отримання цієї інформації може залежати життя людей.