COVID-19 не відступає: з коронавірусом у лікарнях Кривого Рогу лікуються понад 40 осіб, всього по Україні - 23 тисячі людей
Незважаючи на військову агресію рф, ситуація з коронавірусною хворобою у нашій державі залишається актуальною, а особливо з настанням осені. Наразі поступово у країні збільшується кількість інфікованих, безпосередньо у Кривому Розі лікується 42 людини. Також у МОЗ планують дозволити другу бустерну вакцинацію проти COVID-19 для всіх. Про це повідомив в інтерв’ю «Укрінформу» головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
«Ми спостерігаємо початок зростання захворюваності і це початок осінньої хвилі, яка є базовою. Ми поступово реєструємо все більші відносні показники за кількістю хворих. Наприклад, за минулий тиждень це було 9,1 тисяч, зараз це 11,5 тисяч, у яких був діагностований COVID-19 і які захворіли. Це очікувано, вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19 і спадати він почне в березні-квітні, а може і на початку травня», ‒ зазначив Ігор Кузін.
За даними начальника Військової адміністрації Кривого Рогу Олександра Вілкула, протягом минулої доби коронавірус виявили у 12 мешканців нашого міста. З COVID-19 у криворізьких лікарнях перебувають 42 пацієнта.
Крім того, медична система нашої держави повертається до довоєнних часів й діагностика захворювань вже не викликає питань. Переважно використовують швидкі тестування, наразі державні й приватні лабораторії у повному обсязі працюють на виявлення COVID-19.
Фіксують й зростання госпіталізацій українців з недугою. За позаминулий тиждень 2,6 тисяч хворих на коронавірус доставили до лікарень, а наразі кількість сягнула до близько 3,1 тисяч.
«У нас є приблизні розрахункові дані по тому, яким чином буде рухатися хвиля, якихось особливостей чи негативних прогнозів ми поки що не бачимо», ‒ додав головний санітарний лікар держави.
Поміж тим, збільшується й темп вакцинації. У червні-липні зробили українцям 250-300 тисяч щеплень, а у серпні 440 тисяч. Принаймні одну дозу препарату від недуги отримали майже 52% дорослого населення, базовий курс – 49,3%, перший бустер – 6,3%. Наразі у державі є три типи вакцин ‒ CoronaVac, Тріс (нова формула Pfizer) та Janssen.
«Перед початком осіннього підйому захворюваності ми бачимо, що люди почали більш активно звертатися за щепленням. Переважно щеплення проводять вакциною Pfizer, вона історично в Україні доволі часто використовується як для проведення базового курсу, так і для бустерної вакцинації», ‒ наголосив Ігор Кузін.
Також посадовець додав, що МОЗ планує дозволити другу бустерну вакцинацію проти COVID-19 для всіх категорій, а не тільки літніх українців. Метою є надати можливість усім громадянам максимально захиститись від недуги, особливо на фоні осіннього збільшення інфікованих.