У Кривому Розі урочисто вшанували полеглих у зоні проведення АТО воїнів
Вранці 29 серпня у нашому місті провели урочистості з нагоди Дня вшанування пам’яті військових, які мужньо боронили Батьківщину від окупантів на сході держави. У цей день згадали й криворіжців, які віддали свої життя у зоні проведення АТО. Близько 50 осіб урочисто поклали квіти до підніжжя пам’ятнику «Іловайський хрест» у Металургійному районі. Серед них представники міської влади, представники ГО «Об’єднання солдатських матерів Криворіжжя».
З 2017 у статуті нашого міста 29 серпня є днем скорботи за полеглими воїнами, які попри усі складнощі протистояли військовим рф і віддали за незалежність і територіальну цілісність нашої держави найголовніше – життя. Цю дату у нашоу місті встановили офіційною вперше у Україні. Щороку у Кривому Розі та по всій Україні вшановують пам’ять загиблих військових. Саме цього дня в Металургійному районі провели урочистості, аби віддати шану героям-криворіжцям, які загинули в зоні проведення АТО.
У сквері Героїв зібралось близько 50 осіб, серед яких були в. о. мера Кривого Рогу Юрій Вілкул, радник голови Військової адміністрації Олександр Пискун, інші міські та районніі чиновники, представники силових структур та Військової адміністрації, родичі загиблих воїнів та небайдужі містяни.
«Кривий Ріг перше місто в нашій державі, котре в статуті записало 29 серпня днем скорботи за нашими загиблими в АТО та в Іловайському котлі. Тому ми сьогодні поклали квіти до пам’яток, до портретів наших героїв. Ми все робимо для того, щоб їх не забули. Та робимо все для того, щоб батьки та їх сім’ї отримували допомогу від нас. Безумовно місто робить все для того, щоб захистити зараз містян у воєнний час. В подальшому ми будемо вшановувати наших загиблих і допомагати захищати наше місто» - сказав в.о. міського голови О. Вілкул.
«У цей день пам’яті кожен повинен схилити голову перед цими хлопцями, які загинули – в 2014 та 2015 роках і які гинуть сьогодні. Саме вони дають нам можливість й нашому місту не чути тих вибухів і не бачити тих руйнувань, які є на півдні України. Ми вдячні владі міста, що нам допомагають», – зазначила мати полеглого воїна й заступниця голови ГО «Об’єднання солдатських матерів Криворіжжя та ветеранів АТО/ООС» Валентина Нечепуренко.
«Війна почалася не в цьому році, а ще в 2014. І перші випробовування були ще тоді. Сьогодні вся Україна й весь народ вшановує пам’ять всіх тих, хто загинув за незалежність й свободу нашої країни. Дата обрана не випадково, а саме у річницю Іловайської трагедії. Тоді наші хлопці потрапили в оточення й загинули, дуже велика кількість. Багато патріотів, військовослужбовців і добровольців стала на захист нашої країни. На жаль, статистика по нашому місту сумна, дуже багато наших хлопців у перший рік, у 2014 році, загинули. Вічна їм пам’ять», – сказав Олександр Пискун.
Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих земляків, а потім поклали квіти до пам’ятного знаку «Іловайський хрест», що встановлений у сквері Героїв. Саме під час Іловайської трагедії розстріляли близько 300 українських бійців, з яких 39 – криворіжці.
«Іловайські події для нас були і трагедією, і великим патріотичним підйомом наших людей. Тоді для захисту Іловайська йшли наші кращі хлопці, найбільші патріоти. Ці традиції повинні залишатись і надалі у нас, на цих традиціях ми маємо вчити майбутнє покоління, адже якщо ми не будемо навчати патріотизму, то далі буде набагато складніше протистояти ворогам», – відмітив полковник запасу ЗСУ Юрій Федосенко.
«Кривий Ріг перше місто в нашій державі, котре в статуті записало 29 серпня днем скорботи за нашими загиблими в АТО та в Іловайському котлі. Тому ми сьогодні поклали квіти до пам’яток, до портретів наших героїв. Ми все робимо для того, щоб їх не забули. Та робимо все для того, щоб батьки та їх сім’ї отримували допомогу від нас. Безумовно місто робить все для того, щоб захистити зараз містян у воєнний час. В подальшому ми будемо вшановувати наших загиблих і допомагати захищати наше місто» - сказав в.о. міського голови О. Вілкул. «У цей день пам’яті кожен повинен схилити голову перед цими хлопцями, які загинули – в 2014 та 2015 роках і які гинуть сьогодні. Саме вони дають нам можливість й нашому місту не чути тих вибухів і не бачити тих руйнувань, які є на півдні України. Ми вдячні владі міста, що нам допомагають», – зазначила мати полеглого воїна й заступниця голови ГО «Об’єднання солдатських матерів Криворіжжя та ветеранів АТО/ООС» Валентина Нечепуренко. «Війна почалася не в цьому році, а ще в 2014. І перші випробовування були ще тоді. Сьогодні вся Україна й весь народ вшановує пам’ять всіх тих, хто загинув за незалежність й свободу нашої країни. Дата обрана не випадково, а саме у річницю Іловайської трагедії. Тоді наші хлопці потрапили в оточення й загинули, дуже велика кількість. Багато патріотів, військовослужбовців і добровольців стала на захист нашої країни. На жаль, статистика по нашому місту сумна, дуже багато наших хлопців у перший рік, у 2014 році, загинули. Вічна їм пам’ять», – сказав Олександр Пискун. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих земляків, а потім поклали квіти до пам’ятного знаку «Іловайський хрест», що встановлений у сквері Героїв. Саме під час Іловайської трагедії розстріляли близько 300 українських бійців, з яких 39 – криворіжці. «Іловайські події для нас були і трагедією, і великим патріотичним підйомом наших людей. Тоді для захисту Іловайська йшли наші кращі хлопці, найбільші патріоти. Ці традиції повинні залишатись і надалі у нас, на цих традиціях ми маємо вчити майбутнє покоління, адже якщо ми не будемо навчати патріотизму, то далі буде набагато складніше протистояти ворогам», – відмітив полковник запасу ЗСУ Юрій Федосенко.