Переселенка з Херсонщини відкрила у Кривому Розі магазин із етноодягом
У нелегкі часи війни українці з небезпечних регіонів евакуюються як можуть: хтось із мінімальною кількістю речей, бо не встиг зібрати більше через загрозу життю, а хтось забираєз собою цілий бізнес, аби на новому місці побудувати з нуля те, що нищили окупанти. Так до Кривого Рогу приїхала і Олена Зіньова, яка втікала від війни з Херсонщини і знайшла прихисток у Кривому Розі. Саме тут вона наново відкрила власний етномагазин.
Пані Олена приїхала до Кривого Рогу ще на початку війни. І хоча окупанти змусили жінку покинути рідну домівку, справу свого життя, а саме продаж етноодягу, жінка залишити не змогла. Перед виїздом із Херсона Олена встигла спакувати усі товари та готова була відкривати новий магазин у новому місті, де б вона не була. Бо кидати улюблену справу не збиралась. Тому, приїхавши у Кривий Ріг, відкрила магазин з вишитими сорочками та традиційними прикрасами прямісінько у історичному центрі нашого міста.
У новому для міста етномагазині, який відкрився лише місяць тому, можна знайти традиційні сукні, вишиванки, намисто, дитячі повзунки, віночки та тнавіть прикраси для дому. Ідею для створення крамниці з суто українським акцентом хазяйка бізнесу Олена вперше реалізувала ще 20 років тому у рідному Херсоні. Але спершу побувала на Сорочинському ярмарку, та надихнулась українською народною культурою так сильно, що зрозуміла – хоче нести в маси красу українського традиційного вбрання.
«Це таке рідне, це наше коріння, це наше натхнення і хочеться, щоб Кривий Ріг був красиво одягнений, бо у Херсоні нас знали багато людей. Ми одягали дитячі колективи танцювальні, до нас приїжджали з сіл жіночки старші, які співають», - розповідає пані Олена.
Мрію зруйнувала росія, яка 24 лютого повномасштабно напавши на українські землі. Побачивши під власними вікнами у Херсоні російську техніку, жінка зрозуміла, що треба шукати прихисток в іншому місті, та вже за два дні, зібравши особисті речі та весь асортимент магазину, разом із чоловіком переїхала до Кривого Рогу. Але вже тоді херсонка знала, що справу свого життя продовжуватиме будь-де. А у Кривому Розі сама доля натякнула жінці відкрити магазин, і зробити це саме на Поштовому проспекті, адже на вулиці з такою ж назвою її власна крамничка у Херсоні І знаходилась.
Асортимент магазину винятковий, там можна знайти вироби з Коломиї, Львівщини та Полтавщини з матеріалів на будь-який смак: від бавовни до льону. Підібрати ідеальну вишиванку або ж сукню тут можна не лише дорослим, а й малечі. Адже в асортименті є повзунки та навіть набори для хрещення. Вартість жіночої вишиванки в середньому становить 700 гривень, а чоловічої – 1 000.
Продавчині магазину також із Херсонщини, вони приїхали до міста разом з Оленою. Жінки працюють позмінно та радіють тому, що у Кривому Розі їхній традиційний етномагазин користується таким попитом.
«Там в нас працював магазин вже більше 20 років, також у нас було дуже багато покупців у мирний час, до нас приходили колективи. Там у нас було багато покупців, але і тут також вже є», - поділилася враженнями продавчиня магазину Людмила.