Більше половини українців постійно спілкуються державною мовою, – дослідження
23 серпня стали відомі результати опитування, яке нещодавно проводили фахівці групи «Рейтинг». Соціологи хотіли з’ясувати думки українців відносно використання державної мови й частоти споживання російськомовного контенту. Зокрема, з початку війни майже 20% опитаних перейшли на українську мову.
З 17 по 18 серпня члени групи «Рейтингу» проводили соціологічне дослідження, результати якого дозволили з’ясувати патріотичні маркери у жителів нашої держави. Відповідно до результатів, протягом останніх шести місяців спостерігається тенденція до збільшення людей, які спілкуються українською мовою. Загалом, цей показник збільшився до 64%. 24% респондентів інколи говорять українською, 12% – рідко або ніколи. Використовувати державну мову частіше стали мешканці Півдня і Сходу.
З початку війни 19% опитаних під час дослідження українців перешли на українську – використовують її постійно або просто частіше. Загалом з початку широкомасштабного вторгнення 41% російськомовних та двомовних громадян почали частіше говорити державною мовою, з них 24% – постійно, 17% – частіше.
Також громадяни почали менше споживати російського інформаційного контенту. Понад 40% українців взагалі перестали дивитися російські серіали, ще чверть не дивилися раніше і зараз не дивляться. Лише 15% опитаних продовжують переглядати серіали, що виробляють в рф, як і раніше.
Крім того, більше 40% респондентів взагалі перестали слухати російську музику. Загалом майже 60% не слухали пісні виконавців з рф протягом останніх пів року і ця цифра зросла майже вп’ятеро. Тільки чверть продовжують слухати російську музику як і раніше.
У віковому розрізі російські серіали раніше дивилися старші громадяни, жінки, мешканці Сходу та Півдня. Музичні треку слухала переважно молодь та представники середнього покоління, чоловіки. Наразі серіали з рф частіше інших дивляться представники середнього покоління та жінки. Російські пісні слухають представники молоді, середнього покоління та чоловіків (третина у цих категоріях надалі продовжують слухати музику російських виконавців).
Загалом опитали 1000 респондентів віком від 18 років, які мешкають у всіх областях країни, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Методом опитування обрали CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з комп'ютера).
Загалом опитали 1000 респондентів віком від 18 років, які мешкають у всіх областях країни, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Методом опитування обрали CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з комп'ютера).