У Кривому Розі провели краєзнавчу лекцію, яку поєднали з плетінням маскувальних сіток
Вдень 20 серпня для мешканців і гостей Кривого Рогу організували цікавий івент, в рамках якого розповідали про металургійне підприємство нашого міста й усі особливості його роботи. Щоб поєднати цікаве з корисним, під час лекції плели спеціальні маскувальні сітки для наших захисників. Підштовхнула організаторів до проведення такого івенту – велика потреба у сітках. Не вистачає наразі й волонтерів для їх виготовлення, адже за майже шість місяців війни кількість бажаючих зменшилась.
![У Кривому Розі провели краєзнавчу лекцію, яку поєднали з плетінням маскувальних сіток](/images/16x9/photo_2022-08-20_12-48-59.jpg)
Краєзнавчу лекцію провели у стінах волонтерського штабу «Паляниця», що діє у стінах однієї з міських шкіл. Він почав функціонувати з початку повномасштабного вторгнення окупантів. Створили його небайдужі вчителі й активні батьки, а займаються волонтерською справою також усі бажаючі містяни. У штабу різні напрямки роботи ‒ виготовлення пиріжків та вареників, забезпечення військових і переселенців харчами, засобами гігієни, теплими речами тощо. Усе зібране передають через різних волонтерів, або до школи приїжджають представники формувань і самостійно забирають допомогу. Також у «Паляниці» активно плетуть сітки, але наразі не вистачає «рук» і тканин. Останнім часом криворіжці вже перестали приносити тканину, тому її тепер фарбують у потрібний колір.
«Ми вдячні «Інституту розвитку міста», що провів таку із нами ініціативу й що співпрацює, міським жителям, які допомагають плести сітки. Потреба у цьому є. Це також один з напрямків нашого штабу. За п’ять місяців ми зв’язали вже 164 сітки, це понад 1 200 метрів», ‒ відмітила волонтерка штабу «Паляниця» Ірина Зеленська.
Лекцію ініціювали, аби популяризувати плетіння сіток та розповісти городянам, що наразі є велика потреба в них для наших військових. Тим більше, що насувається зима та осінь, тож потрібні маскувальні атрибути відповідних кольорів. У межах івенту для присутніх провели цікаву лекцію «Магія сталі» про метал, шахти та індустріальну частину міста. Також можна було долучитись до віртуальної екскурсії.
«До заходу долучились усі бажаючі, інформація була у Фейсбуці і різних медіа-порталах. На жаль, небагато людей долучились, а потреба у сітках є. Тому долучайтесь, приходьте у волонтерські центри, запитуйте чи потрібна допомога. Необхідна також тканина, мішковина тощо. Це такі нагальні потреби для наших захисників. А наш захід це такий відпочинок, терапія й пізнання чогось цікавого», ‒ зазначила начальниця відділу розвитку туризму «Інституту розвитку міста Кривий Ріг» Анна Літвінчук.
Такі пізнавальні заняття проводить «Інститут розвитку міста» постійно. Зазвичай до них долучаються у рамках підвищення кваліфікації чи, щоб дізнатись щось нове про Кривий Ріг. Таокж розповідають про наше місто довжиною в життя і переселенцям. Подібну лекцію у поєднанні з плетінням сіток планують проводити неодноразово, тому вже запрошують долучитись
«В «АрселорМіттал» з початку війни з’явився новий вислів «все переплавимо». Нам сказали, який посил повинен бути під час плетіння сіток, які слова треба говорити та як молитися, і я згадую фразу «все переплавимо». І ми звісно переможемо, це буде вже скоро і це ми робимо від душі й щирого серця, це внесок у загальну перемогу», ‒ наголосила фахівчиня з роботи з навчальними закладами, а також криворізька гідеса Марія Головань, що провела пізнавальну лекцію.
«Дізналася про захід із соціальних мереж… Знаю, що зараз у місті проблема з плетінням сіток, якщо спочатку було дуже багато волонтерів, то зараз їх стає все менше і менше. Війна триває вже пів року, тому важко знайти в собі цей емоційний та моральний дух. Плести сітки, робити щось цікаве й корисне мені здалось класною ідеєю, тому я запитала о котрій годині буде лекція та приєдналася… Руки не втомлюються від процесу, він трошки заспокоює, і ти розумієш, що робиш щось корисне», ‒ поділилася емоціями учасниця івенту пані Катерина.
![](/img/2022-08/21/1661072201-photo_2022-08-20_12-48-49 (2).jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072208-photo_2022-08-20_12-48-49.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072215-photo_2022-08-20_12-48-50.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072222-photo_2022-08-20_12-48-52.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072230-photo_2022-08-20_12-48-54.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072237-photo_2022-08-20_12-48-57.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072244-photo_2022-08-20_12-49-08.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072251-photo_2022-08-20_12-49-20.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072258-photo_2022-08-20_12-49-24.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072264-photo_2022-08-20_12-49-47.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072272-photo_2022-08-20_12-50-02.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072279-photo_2022-08-20_12-50-07.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072285-photo_2022-08-20_12-50-10.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072292-photo_2022-08-20_12-50-51.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072299-photo_2022-08-20_12-51-00.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072307-photo_2022-08-20_12-51-10.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072313-photo_2022-08-20_12-51-12.jpg)
![](/img/2022-08/21/1661072320-photo_2022-08-20_12-51-15.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)