10 років тюрми за підпал сухостою, стерні чи листя під час військового стану – Рада збирається посили кримінальну відповідальність
Нещодавно народні обранці проголосували у першому читанні за законопроєкт, згідно з яким можуть посилити кримінальну відповідальність стосовно нищення або пошкодження об’єктів рослинного світу. Мова йде про ліси, зелені насадженні, степи чи опале листя. Така інформація з’явилась на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Законопроєкт №7212-1 ухвалила Верховна рада у першому читанні. Відповідно до документу, пропонують впровадити зміни до Кримінального Кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення стосовно злочинів проти рослинного світу. В умовах воєнного чи надзвичайного стану за нанесення істотної шкоди довкіллю правопорушникам може загрожувати позбавлення волі на строк від п’яти до 10 років. Мова йде про знищення або пошкодження вогнем чи іншим способом лісу, зелених насаджень, стерні, луків, пасовищ, степової, водно-болотної чи іншої рослинності, її залишків та опалого листя. У мирний час за такі дії передбачається покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі становитиме від двох до п’яти років. Якщо шкода довкіллю буде завдаватись на територіях природно-заповідного фонду, то зловмисників очікує ув’язнення на строк від трьох до п’яти років.
«В умовах війни наше довкілля зазнає значної шкоди від бойових дій та ракетних обстрілів. І ми не маємо жодного права допускати ще й руйнування його безвідповідальною поведінкою, нерозумінням, що примітивне випалювання сухостою – це велика небезпека. Ми неодноразово бачили, до яких наслідків призводили такі дії у мирний час. Сьогодні це додаткове навантаження на наше довкілля і додатковий клопіт для рятувальників, які цілодобово рятують людські життя, розміновують території та розбирають завали, а ще – змушені ліквідовувати підпали сухостою», ‒ відмітив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Також мають окремо встановити кримінальну відповідальність за знищення або пошкодження лісу і лісових насаджень внаслідок недотримання правил пожежної безпеки. Правопорушникам загрожують виправні роботи на строк до двох років або обмеження волі на строк від одного до трьох років. Якщо такі порушення допускатимуться на територіях природно-заповідного фонду, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки для довкілля покарання буде у вигляді позбавлення волі на строк від одного до трьох років.
Ув’язнення від трьох до семи років загрожує зловмисникам за вчинення правопорушень в умовах воєнного або надзвичайного стану, або якщо вони призвели до загибелі людини, масової загибелі тварин чи виникнення інших особливо тяжких наслідків.