В одному з районів Кривого Рогу вшанували пам’ять розстріляних підпільників з нагоди 80-х роковин
Вранці 27 липня у Довгинцівському районі згадали розстріляних підпільників, які чинили опір фашистам у часи Другої світової війни. До вшанування пам’яті долучилось близько 50 місцевих жителів, які урочисто поклали квіти до Братської могили, що знаходиться в одному з парків нашого міста.
![В одному з районів Кривого Рогу вшанували пам’ять розстріляних підпільників з нагоди 80-х роковин](/images/16x9/photo_2022-07-27_09-20-44.jpg)
Безпосередньо у Довгинцівському районі утворили підпільну організацію у 1941 році, ініціатором був вчитель однієї з місцевих шкіл. До складу її входили школярі й працівники локомотивного депо. Підпільники частіше за все займались розповсюдженням новин, збором зброї й вибухівок, а також постійними диверсіями. Також вони визволяли військовополонених і тих громадян, яких планували незаконно депортувати.
Незважаючи на те, що підпільники вели свою діяльність таємно, деяких з них викрили. Наприкінці травня 1942 року схопили 24 підпільників, яких довго катували, а потім вивезли в один з кар’єрів та розстріляли. У 1944 році прах народних месників перепоховали у братську могилу й встановили невелику стелу, а в 1975 році офіційно відкрили пам’ятник.
«Кожен із цих патріотів своє Батьківщини – це герой. Лиш сміливі могли виживати в таких умовах, та ще й боротися з ворогом, не жаліючи свого життя. Наразі у цій могилі захороненні 34 підпільника, щороку приходило багато містян вшанувати пам’ять. Адже ми хочемо, щоб наші діти і онуки пам’ятали цю історію, бо без усвідомлення історії не буде майбутнього», – відмітила голова Ради ветеранів Довгинцівського району Галина Олійник.
Безпосередньо 27 липня місцеві жителі влаштували мітинг-реквієм, аби вшанувати пам’ять усіх розстріляних підпільників з нагоди 80 річниці. До церемонії долучились члени ветеранської організації, школярі й небайдужі містяни. Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання, а потім по черзі поклали квіти до підніжжя братської могили.
«Ми не можемо забувати і нашу історію, і подвиги наших дідів й батьків. За словами знайомого, підпільниками були звичайні школярі, котрі ненавиділи фашистських загарбників. Вони влаштовували диверсії, але був зрадник, тому почалися арешти. Наші підпільники трималися, але їх розстрілювали. Підпільники внесли немалий вклад у визволення нашого міста, тому нинішньому поколінню в умовах теперішнього часу треба пам’ятати усі події, що були», – зауважив член Криворізької міської організації ветеранів прикордонних військ Віктор Гуров.
![](/img/2022-07/27/1658920182-photo_2022-07-27_09-06-34.jpg)
![](/img/2022-07/27/1658920189-photo_2022-07-27_09-06-44.jpg)
![](/img/2022-07/27/1658920196-photo_2022-07-27_09-12-08.jpg)
![](/img/2022-07/27/1658920222-photo_2022-07-27_09-12-11.jpg)
![](/img/2022-07/27/1658920229-photo_2022-07-27_09-12-13.jpg)
![](/img/2022-07/27/1658920238-photo_2022-07-27_09-12-16.jpg)
![](/img/2022-07/27/1658920247-photo_2022-07-27_09-20-41.jpg)
![](/img/2022-07/27/1658920254-photo_2022-07-27_09-20-49.jpg)
![](/img/2022-07/27/1658920261-photo_2022-07-27_09-21-57.jpg)
![](/img/2022-07/27/1658920269-photo_2022-07-27_09-22-00.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)