Юрій Вілкул: «В умовах військового стану підтримуємо медичну галузь міста – передали 6 сучасних машини «швидкої» опорним лікарням Кривого Рогу»
З перших днів війни медицина Кривого Рогу перейшла на військові «рейки». Під керівництвом Військової адміністрації, Ради оборони міста створена госпітальна база, запас кисню, донорської крові та її компонентів, відпрацьована система для безперебійного електропостачання. Базові лікарні переобладнані для прийому та надання медичної допомоги пораненим військовослужбовцям, забезпечені необхідними медикаментами.
Разом із оснащенням міської госпітальної бази, Військовою адміністрацією міста також системно вирішуються питання забезпечення спеціалізованим медичним транспортом військових підрозділів, що боронять місто. Нашим захисникам вже передано 30 автомобілів швидкої допомоги та понад 265 000 коробок медикаментів.
Зараз, як ніколи - актуальне питання оперативності у наданні екстреної допомоги та швидкості транспортування поранених бійців, військових з передової. Тому, місто посилює автотранспортні спроможності базових лікарень, які безпосередньо працюють на прийом та надання допомоги нашим пораненим захисникам.
«Сьогодні ми передали лікарням шість машин швидкої допомоги. Додаткові авто – це додаткові хвилини для порятунку, наближення медичної допомоги до постраждалих й збереженні життя. Ми розуміємо, наскільки в умовах війни важлива медична галузь. Тому, підтримуємо медзаклади міста, залучаємо не лише ресурс міського бюджету, а й наших міжнародних партнерів та приватні кошти. Перш за все зміцнюємо базу наших стаціонарних відділень та опорних лікарень, які щодня приймають поранених та мирних жителів, які страждають від обстрілів. Наші лікарі цілодобово тримають «медичний фронт» й я вдячний кожному за їх професійну й таку надважливу працю», - сказав Ю.Вілкул.
Олена Климович, головна лікарка 2 міської лікарні, підкреслила: «Сьогодні більшість медичних закладів нашого міста отримали спеціалізований реанімаційний транспорт, для того, щоб ми мали змогу надавати більш миттєву медичну допомогу. Є таке поняття, як інституція санітарної авіації, і транспорт, який ми отримали сьогодні, звичайно не гвинтокрил і не літак, але це той необхідний транспорт для надання екстреної медичної допомоги в умовах великої віддаленості від медичних установ, а також для швидкого транспортування хворих та постраждалих, коли цього вимагає тяжкість їх стану. У таких автомобілях медичну допомогу можна надавати прямо у машині. Ми вдячні за таку підтримку, давно не отримували техніки такого рівня. На сьогодні це необхідність, яку потребують всі лікарні, які надають медичну допомогу населенню нашого міста, а також прилеглим територіям, де проходять військові дії».
Додаткові карети швидкої будуть здійснювати також міжгоспітальне транспортування хворих та постраждалих на досить значні відстані. Враховуючи протяжність нашого міста – це приблизно 40-45 км в один бік, що дозволить, зокрема, зменшити навантаження на міську службу екстреної медичної допомоги. За необхідності будуть виконувати транспортування важкопоранених у заклади третинного рівня обласного Центру.