30 мешканців Дніпропетровщині загинули під ворожими обстрілами, сім – в результаті необережного поводження з вибухівками, – ДСНС
11 липня відбувся розширений брифінг з представниками рятувальної служби, у межах якого розповіли про кількість постраждалих людей від дій рашистів. Зокрема, в результаті обстрілів в області загинуло 30 осіб, а життя сімох людей обірвалось через необережне поводження з вибухонебезпечними предметами. На території нашого району близько 3500 вибухівок ліквідували піротехніки з початку війни.
Вже кілька місяців територія Дніпропетровщини потерпає від ворожих обстрілів, через які загинуло вже 30 людей. Також у регіоні залишаються й вибухонебезпечні предмети, від поводження з якими вже семеро людей померли. Аби убезпечити мешканців області й зокрема Кривого Рогу піротехнічні підрозділи щодня ліквідовують небезпечні боєснаряди. Станом на 10 липня фахівці ДСНС знищили близько 3500 вибухівок у нашому місті та переважно у Криворізькому районі. Частіше за все обстрілюють наші території з ракетних систем залпового вогню: «Градів», «Смерчів», «Ураганів» та«Торнадо-С».
«Якщо раніше піротехнічні підрозділи займались розмінуванням та знешкодженням вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни, то наразі це всі сучасні боєприпаси й елементи, зазвичай це касетні елементи, які є дуже небезпечними. Найбільшу кількість касетних елементів знешкоджують саме у Зеленодольській та Апостолівській громадах, а також під обстріли потрапляють Карпівська й Широківська громади тощо», – відмітив начальник Криворізького районного управління ДСНС Дніпропетровської області Олег Сікарчук.
Також Олег Сікарчук додав, що незважаючи на щоденні виїзди піротехніків, у Криворізькому районі є ще значна кількість снарядів, які треба знешкодити. В основному рятувальники займаються оперативним реагуванням, наприклад, коли люди знаходять касетні снаряди у своєму обійсті тощо.
Крім того, начальник Криворізького районного управління ДСНС вкотре наголосив на тому, що вкрай важливо при виявленні вибухонебезпечних предметів, або схожих на них, одразу телефонувати на лінії «101» та «102». В жодному разі не можна чіпати знайдене, робити якісь маніпуляції, кидати у вогнище та забирати із собою. Особливо небезпечні касетні боєприпаси, вони бувають різні за кольором та вагою. Зазвичай детонація трапляється через 48 годин з моменту скиду снаряду, проте траплялись різні випадки «спрацювання» й через кілька місяців. Багато касет знаходяться у лісосмугах, приватних ділянках та полях. Також важливо приділити увагу дітям та пояснити, що не можна брати до рук щось «цікаве та блискуче».