Військова адміністрація Кривого Рогу допомагає відновлювати роботу розгромленої окупантами Кочубеївської амбулаторії на звільненій Херсонщині
За підтримки Військової адміністрації Кривого Рогу та міжнародної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» відновлюють роботу амбулаторії Кочубеївського центру первинної медико-санітарної допомоги. Вона постраждала під час окупації російської армії.
До початку повномасштабного російського вторгнення медзаклад обслуговував близько 3000 жителів 14 селищ громади. Під час окупації Кочубеївки, загарбники вкрали та знищили практично все, що потрапляло на очі. Росіяни, перебуваючи у селищі, перетворили цю амбулаторію на імпровізований готель. А коли тікали звідси, вкрали все, що погано лежало. Не нехтували навіть особистими речами медиків та канцелярським приладдям.
Після звільнення громади від російських окупантів поступово відновлюється робота амбулаторії. Її розпочали оснащувати практично з нуля.
«Завдяки Кривому Рогу та представникам Військової адміністрації. Обладнали хоча б спочатку один кабінет, маніпуляційну. Лабораторії у нас немає – розгромлена, лаборанта у нас немає, реєстратура теж, поки ми обходимося так як є – лікар, медсестра, молодша медсестра», - розповіла лікарка медзакладу Кочубеївської ОТГ, пані Людмила.
Крім Військової адміністрації Кривого Рогу, що вирішує гуманітарні питання громади, надавати медичні послуги мешканцям ОТГ допомагають і представники міжнародної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів». Вони передали амбулаторії медикаменти, меблі та діагностичне обладнання. Також вони допомагають із госпіталізацією хворих, таким чином виконуючи роль «швидкої допомоги».
«Ще одна важлива наша місія у цьому регіоні – у нас є фельдшерський пункт у Вільному. Наш фельдшер надає допомогу місцевим жителям відповідно до стану їхнього здоров'я. Також ми допомагаємо пацієнтам дістатися лікарень. Тобто ми підвозимо їх до певної точки зустрічі та передаємо бригаді швидкої, яка вже доставляє їх до Кривого Рогу», - про роботу організації «Лікарі без кордонів» у Кочубеєвці розповіла координаторка цієї міжнародної організації Майя Трад.