На окупованих територіях України залишилося понад 400 закладів охорони здоров'я
Українська армія продовжує звільняти населені пункти України від російських загарбників. Станом на ранок 9 липня у нашій країні під окупацією залишається понад 400 закладів охорони здоров'я. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко.
Згідно з його даними, внаслідок ворожих обстрілів зруйновано 87 об'єктів охорони здоров'я, 84 з яких – на Донеччині. При цьому ворог обстрілює медичну інфраструктуру на всій території України.
За його словами, Україна продовжує підтримувати медичну систему у тимчасово окупованих регіонах та щомісяця перераховує медустановам кошти. З початку повномасштабної війни вже перераховано понад 4 мільярди гривень.
«Там наші лікарі, які лікують наших українських пацієнтів. І це наша принципова позиція – завжди підтримувати своїх, де б вони не були. Сьогодні ми маємо зв'язок з більшістю медичних закладів, які перебувають в окупації. Кожному, з ким такий зв'язок встановлений, щомісяця перераховується 1/12 від обсягу річної суми контракту щодо Програми медичних гарантій», – розповів Олексій Яременко.
При цьому українські медики продовжують одержувати від держави заробітну плату на окупованих територіях. Лікарям нараховують не менше 20 000 гривень та 13 500 – для медичної сестри. Незважаючи на численні обстріли, медики надають людям необхідну медичну допомогу.
Так, лише на Херсонщині з початку війни понад пів тисячі лікарів «первинки» внесли в електронну систему дані про звернення 107 000 пацієнтів. Також лікарі виписали електронні рецепти понад 4000 пацієнтів.
Робота медустанов на окупованих територіях проходить в умовах регулярного блокування з боку росії надходження необхідних ліків.