У МОН розповіли, що навчання з 1 вересня у школах може проходити у кілька змін
У Міністерстві освіти України розробляють план очних занять дітей у новому навчальному році. Крім того, у деяких регіонах учні зможуть відвідувати уроки в дистанційному режимі.
Очна освіта в українських школах може відбуватись у кілька змін, якщо в укриттях не буде місця для всіх учнів. Про це заявив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет під час телемарафону.
У МОН рекомендуватимуть розділити освітній процес на кілька змін, наприклад, дві, на той випадок, якщо у бомбосховищі чи укритті не вистачає місця на всіх учнів одночасно. Тому заняття мають розділити на кілька частин.
«Є рекомендація щодо формування змішаного навчання, де деякі дисципліни вивчатимуться онлайн, інші дисципліни – офлайн, у тому числі застосовуючи змінність освітнього процесу», – пояснив він. Міністр Шкарлет підкреслив, що офлайн-навчання вводитимуть лише за згодою з обласними та Київською військовими адміністраціями.
В українських школах також можуть застосовувати змішану чи дистанційну форму навчання. Вони будуть запроваджені у тих регіонах, у яких ситуація буде небезпечною.
Якщо батьки сумніваються в безпеці і не хочуть віддавати дитину на очне навчання, вони можуть обрати:
- дистанційну форму навчання;
- індивідуальний графік;
- екстернат (дитина самостійно засвоює шкільну програму).
Міністр доповнив, що навчальні заклади, які повернуться до навчання в офлайн-режимі, матимуть паспорт безпеки (затверджений план евакуації з розрахунком шляху до укриття). Усі батьки будуть детально проінформовані про безпеку у школах, які відвідуватимуть їхні діти.
Щодо вчителів, які зараз перебувають за кордоном, то якщо їхній навчальний заклад повернеться до офлайн-форми навчання, їм потрібно буде повернутися до України. Якщо керівництво школи ухвалить дистанційну форму роботи, тоді вчителі зможуть працювати віддалено.
- індивідуальний графік;
- екстернат (дитина самостійно засвоює шкільну програму). Міністр доповнив, що навчальні заклади, які повернуться до навчання в офлайн-режимі, матимуть паспорт безпеки (затверджений план евакуації з розрахунком шляху до укриття). Усі батьки будуть детально проінформовані про безпеку у школах, які відвідуватимуть їхні діти. Щодо вчителів, які зараз перебувають за кордоном, то якщо їхній навчальний заклад повернеться до офлайн-форми навчання, їм потрібно буде повернутися до України. Якщо керівництво школи ухвалить дистанційну форму роботи, тоді вчителі зможуть працювати віддалено.