Підвищення пенсій та соцвиплат: що зміниться для українців з 1 липня
З 1 липня набирають чинності кілька законодавчих актів. Зміняться розміри багатьох соціальних виплат, адже зросте прожитковий мінімум. Також зміниться порядок отримання важливих послуг.
Підвищення пенсій та прожиткового мінімуму
З 1 липня українські пенсіонери отримають виплату, що на 93 гривні більше, ніж попереднього місяця. Обумовлено це підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що у липні складатиме 2027 гривень.
Прожитковий мінімум для різних категорій населення становить:
2508 грн – загальний показник на одну людину в розрахунку на місяць;
2201 грн – для дітей до 6 років;
2744 грн – для дітей від шести до 18 років;
2600 грн – для працездатних осіб;
2027 грн – для осіб, які втратили працездатність.
Отже, мінімальна пенсія в липні складе 2027 грн, що дорівнює сумі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а максимальна пенсія – 20 270 грн.
Соціальні виплати
Крім підвищення пенсій і прожиткового мінімуму, можна розраховувати й на збільшені соцвиплати.
Розмір аліментів відтепер залежить від віку дитини:
2201 грн – для дітей до шести років;
2744 грн – для дітей від 6 до 18 років.
При цьому мінімальний гарантований розмір виплат, який становить 50% від прожиткового мінімуму, це:
1100,50 грн – для дітей до шести років;
1372 грн – для дітей від шести до 18 років.
Декретні виплати і допомога матерям-одиначкам
Виплати, які нараховуються жінкам в період вагітності і декрету, рівні 100% середньомісячного доходу. Якщо жінка офіційно не працює, не є ФОП, то їй нараховують 25% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб – це 650 грн на місяць.
Термін і сума виплат теж можуть бути різними:
2730 грн – за 126 днів декретної відпустки;
3033,33 грн – за 140 днів декретної відпустки;
3900 грн – за 180 днів декретної відпустки.
Допомога одиноким матерям визначається, як різниця між 100% прожитковим мінімумом на дитину відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одного члена родини.
Матері, які виховують дитину самі, можуть отримати:
до 2201 грн – на дітей до шести років;
до 2744 грн – на дітей віком 6-18 років;
до 2600 грн – на студентів стаціонару від 18 до 23 років.
У липні допомога безробітнім становитиме 10400 грн.
Підвищення спеціальних пенсій
Членам сімей загиблих захисників та захисниць України буде призначено по 966 гривень. Українцям, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, виплатять по 4421 гривні.
Особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни, та колишні малолітні ув'язнені концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання (яким на той момент не виповнилося 14 років), що мають інвалідність, отримають:
- 4421 гривню – І група інвалідності,
- 3906 гривень – ІІ група,
- 3391 гривню – ІІІ група.
Учасники бойових дій, які постраждали під час Революції Гідності та колишні неповнолітні ув'язнені концентраційних таборів, а також діти, які народилися у місцях примусового тримання, отримають виплати у розмірі 1491 гривня.
Члени сімей загиблих та дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю, отриманої внаслідок війни, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами інвалідами зі здоров'я, які не одружилися повторно, отримають по 966 гривень.
Учасникам війни та колишнім в'язням концтаборів, дітям партизанів, підпільників та інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — виплачуватимуть 612 гривень.
До уваги автолюбителів і не тільки
З 1 липня більше не діє пільгове розмитнення автомобілів, за ввезені машини доведеться платити ПДВ та акциз. Від сплати зборів буде звільнено тих, хто придбає електрокари. Люди, що постраждали від ворожих обстрілів, зможуть скористатися електронним «Реєстром руйнувань».
Тим, хто палить, варто пам’ятати про заборону на використання електронних цигарок – айкосів та вейпів у громадських місцях, що набере чинності з 11 липня. А на українців, що користуються послугами «Укрпошти» чекають нові тарифи.
Окрім того, з 16 липня всі інтернет-ресурси та товари, обладнані комп’ютерними програмами, будуть працювати, подавати інформацію та обслуговувати клієнтів виключно українською мовою.
Особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни, та колишні малолітні ув'язнені концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання (яким на той момент не виповнилося 14 років), що мають інвалідність, отримають: - 4421 гривню – І група інвалідності,
- 3906 гривень – ІІ група,
- 3391 гривню – ІІІ група. Учасники бойових дій, які постраждали під час Революції Гідності та колишні неповнолітні ув'язнені концентраційних таборів, а також діти, які народилися у місцях примусового тримання, отримають виплати у розмірі 1491 гривня. Члени сімей загиблих та дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю, отриманої внаслідок війни, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами інвалідами зі здоров'я, які не одружилися повторно, отримають по 966 гривень. Учасникам війни та колишнім в'язням концтаборів, дітям партизанів, підпільників та інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — виплачуватимуть 612 гривень. До уваги автолюбителів і не тільки З 1 липня більше не діє пільгове розмитнення автомобілів, за ввезені машини доведеться платити ПДВ та акциз. Від сплати зборів буде звільнено тих, хто придбає електрокари. Люди, що постраждали від ворожих обстрілів, зможуть скористатися електронним «Реєстром руйнувань».
Тим, хто палить, варто пам’ятати про заборону на використання електронних цигарок – айкосів та вейпів у громадських місцях, що набере чинності з 11 липня. А на українців, що користуються послугами «Укрпошти» чекають нові тарифи. Окрім того, з 16 липня всі інтернет-ресурси та товари, обладнані комп’ютерними програмами, будуть працювати, подавати інформацію та обслуговувати клієнтів виключно українською мовою.