В Україні розслідують 247 кримінальних проваджень з розкрадання гуманітарної допомоги, - Денис Монастирський
Незважаючи на війну в Україні, яку розв'язала росія, деякі українці намагаються нажитися на ситуації та організовують різні махінації з гуманітарною допомогою. Зазначимо, що Україні та її мешканцям надають гуманітарну підтримку практично всі країни.
22 червня міністр внутрішніх справ України в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу «Рада» розповів про зловживання гуманітарною допомогою. Також він поділився тим, як просуваються розслідування у цих справах і які покарання чекають на зловмисників.
«Я хочу подякувати всім небайдужим громадянам, які допомагають нашій армії, Національній поліції, рятувальникам, просто громадянам. Волонтерство стало брендом України, наші іноземні партнери пишаються та вражені тим, як українці за кордоном та іноземці відгукуються на те лихо, яке сьогодні в Україні. Тому ми сьогодні відзначаємо велику кількість допомоги, що надходить. У тому числі до системи Міністерства внутрішніх справ України. Ми це дуже цінуємо», – наголосив глава МВС.
Згідно з останніми даними, правоохоронці розслідують 247 кримінальних проваджень з розкрадання гуманітарної допомоги. З них 29 людям повідомили про підозру. Далі всі справи розглядатимуться в суді і за ними винесуть вирок.
Нагадаємо, що з 24 лютого в Україні діє стаття 201-2 Кримінального кодексу – «Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги». Саме у її рамках будуть розглянуті усі справи.
«Зі свого боку поліція оперативно реагує на звернення, кіберполіція виявляє псевдоповідомлення про збирання коштів», - запевнив міністр.
Також він навів кілька найбільш типових прикладів шахрайств: «Часто воно відбувається за зборами коштів на придбання автомобілів високої прохідності для бійців. Ділки закуповують такі авто та продають їх в Україні за ринковою вартістю. Другий найпоширеніший варіант – закупівля гуманітарної допомоги у вигляді товарів та подальший їх продаж».
Найцинічнішою шахрайською схемою Монастирський вважає взяття передоплат за нібито евакуацію людей із населених пунктів, де проходили або проходять бойові дії. Природно, самої евакуації не відбувалося, шахраї зникали з грошима.
«В Україні вже з'явилися два лідери з шахрайства: Київ та Львівщина. Далі – Харківщина та Кіровоградщина», – зазначив Денис Монастирський.