В Україні створили «Карту руйнувань» для фіксації наслідків вторгнення рф
В Україні створили новий цифровий інструмент, який допоможе відстежити усі наслідки повномасштабного вторгнення рф. Про це розповів на прес-конференції голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.
«Карта руйнувань» - це онлайн-карта України, на якій зображено зруйновані повністю або частково об'єкти соціальної, транспортної та житлової інфраструктури внаслідок військових злочинів російських окупантів.
Основною метою такої карти є збирання коштів на відновлення зруйнованих об'єктів.
Нагадаємо, раніше уряд створив фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури, а також державну фандрейзингову платформу – UNITED24. Кожен бажаючий може пожертвувати будь-яку суму грошей на поновлення зруйнованих об'єктів в Україні.
«Основне завдання – продемонструвати усі наслідки руйнувань та залучити кожного громадянина України до внесення додаткових відомостей. Ще дві важливі цілі – зібрати докази причетності рф до всіх скоєних злочинів та зібрати кошти на відновлення», – зазначив Сергій Миткалик.
Онлайн-карта вже містить інформацію про 1500 зруйнованих чи пошкоджених цивільних об'єктів інфраструктури. Система продовжує збирати дані та фіксувати їх у режимі реального часу. У цьому активно допомагають і самі українці, які надають детальну інформацію про воєні злочини російських загарбників.
Як працює «Карта руйнувань»?
На «Карту руйнувань» аналітики ГО «Антикорупційний штаб» завдають координати та фото руйнувань, завданих рф в Україні. У картці кожного об'єкта прикріплено дві фотографії: до і після вторгнення росії.
Інформація на карті розміщується двома мовами — українською та англійською. Оскільки картка також орієнтована і на іноземців, які можуть приєднатися до відновлення України після війни.
«На сайті встановлено лічильник, і він жодного дня не зупинявся. Кількість об'єктів на карті – далека від реального обсягу руйнувань, але ми не ставимо за мету охопити всі будинки та споруди, а обираємо найбільш наочні приклади», — наголосив Сергій Миткалик.
За словами заступника міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Анатолія Комірного, ця карта, як і інші ініціативи громадських активістів та установ, стане допоміжним інструментом для створення повнішої картини завданих Україні збитків.
Особливо це стосується територій, що перебувають під тимчасовою окупацією російських військ.