Серед критичних екологічних наслідків війни українці найбільше бояться мінувань та радіації
В результаті опитування експерти встановили, яких екологічних наслідків війни українці найбільше побоюються. Насамперед страх у більшості викликають можливість радіаційного забруднення та наслідки мінування територій. Крім того, високий рівень побоювань є через поширення отруйних речовин, знищення заповідних територій та забруднення водних об'єктів.
Такі результати отримали дослідники після проведення опитування «Думки та погляди населення України щодо екологічних наслідків війни». Підсумки оголосили в ході експертної дискусії.
Більше половини опитаних українців стурбовані можливістю радіаційних заражень через обстріл ворожими військами атомних об'єктів на території України. Про це, як причину страху через наслідки загалом для країни заявили 56,4%, для себе особисто - 50,9% опитаних.
Страх щодо наслідків мінування українських територій на другому місці. Мінування сільськогосподарських земель та лісових насаджень побоюються 39,5% (вплив на країну) та 31,1% (особисті побоювання) українців.
Третє місце у переліку побоювань займає поширення отруйних речовин внаслідок обстрілу нафтобаз, газових сховищ та об'єктів хімічної промисловості – 36,5% та 27,2% відповідно.
Найменш критичними наслідками війни українці бачать для себе забруднення повітря та засмічення територій. Цікаво, що проблему забруднення повітря високо оцінила лише молодь учні та студенти. Загалом проблемами екології в Україні опікуються переважно українцями у вікових групах 30-49 та 18-21 років, із середнім рівнем доходів.
Як свідчать дані опитування, лише половина українців вважають за достатній рівень інформування населення про екологічні наслідки війни. Водночас 43% респондентів зазначили, що на сьогодні інформування населення про екологічні наслідки війни не знаходиться на належному рівні.