У разі закінчення війни лише 54,7% українців планують майбутнє своїх дітей та онуків в Україні
Київський міжнародний інститут соціології з 3 по 18 травня 2022 року на замовлення CASE Україна провів опитування серед місцевого населення. Темою дослідження було – наскільки люди готові планувати майбутнє своїх дітей та онуків в Україні та які фактори впливають на це рішення. Дані були опубліковані на Фейсбук-сторінці CASE Україна.
У разі закінчення бойових дій на території України лише 54,7% опитаних громадян бачать майбутнє своїх дітей та онуків у цій країні. 76,8% респондентів готові планувати майбутнє дітей за умови зміни влади в країні-агресорці на демократичну. Також приблизно однаково впливає на опитаних планування майбутнього як вступ України до НАТО чи отримання більш вагомих гарантій безпеки (85,1%), так і капітуляція та роззброєння росії (84,5%).
Зазначимо, що у жінок дещо вища вимога до безпеки дітей, ніж у чоловіків. Зокрема, у разі встановлення перемир'я 57,1% чоловіків погоджуються планувати майбутнє дітей або онуків в Україні порівняно з 52,7% жінок, що відповідали на таке питання. Ситуація у Західних регіонах країни дещо інша. Для українців, які мешкають там, зв'язок між небезпекою та плануванням майбутнього дітей менш виражений. Наприклад, у разі продовження війни планують майбутнє дітей та онуків в Україні 34,8% жителів Сходу, 38,8% жителів Півдня, 44,6% жителів центральних та північних областей, 48,5% жителів західної України. Серед мешканців східної України помітно найвище бажання планувати майбутнє дітей та онуків за кордоном. При цьому розвиток подій на території України практично не впливає на їхній вибір. Про такий намір заявили 4,3% жителів Сходу, 1,8% жителів півдня, 1,5% жителів Центру та 1% жителів Заходу.
Дослідження проводилось на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 2000 респондентів віком 18 років та старше, які проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Статистична помилка вибірки вбирається у 2,4%.