Ніч на 1 червня: ворог проводить активні штурмові дії на Сході України, та намагається закріпитися в центрі Сєвєродонецька
Розпочалась дев’яносто восьма доба героїчного протистояння українського народу у повномасштабній війні проти російських загарбників. Ворог не зупиняє спроби окупувати більше територій нашої країни та веде активну штурмову діяльність у Східних регіонах. Активні бойові дій проходять на територіях Луганщини. Крім того, артилерією обстрілюються прифронтові території інших регіонів. Україна знаходиться під постійними ракетними обстрілами. Зокрема, агресор завдав ракетного авіаційного удару із літаків Су-35 по Білопіллю Сумської області.
За інформацією Генштабу, на Сєвєродонецькому напрямку агресор вів штурмові дії у північних, південних та східних районах Сєверодонецька, окремими підрозділами досяг успіху, закріплюється у центрі міста. Також на Лиманському напрямку тривають бойові дії. Ворог посилив підрозділи та перегрупував їх. За підтримки вертольотів Ка-52, веде наступ у напрямку Лиман – Старий Караван. Складна ситуація і на Бахмутському напрямку, де противник намагається витіснити підрозділи наших військ із займаних позицій у районах Білогорівки та Врубівки. Для цього оккупанти застосують штурмову та армійську авіацію у районах Комишуваха, Берестове і Ниркове.
Крім того, на Донецькому напрямку підрозділи агресора, за підтримки авіації, основні зусилля зосереджують на веденні наступальних дій. З метою завдання втрат та виснаження особового складу наших військ, загарбники здійснюють вогневе ураження вздовж лінії зіткнення із мінометів, ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також проводять ремонт залізничного мостового переходу для відновлення логістичного постачання залізничною гілкою Куп’янськ – Лиман. Загалом за минулу добу на Донецькому та Луганському напрямках українськими захисниками було відбито дев’ять атак ворога та знищено два танки, 13 артилерійських систем, вісім бойових броньованих машин та шість ворожих автомобілів. Також на Півдні, у Херсонській та Миколаївській областях, втрати російських окупантів, окрім військової техніки, склали близько 80 осіб.
На Слобожанському напрямку ворог продовжує зосереджувати основні зусилля на утриманні зайнятих позицій та веденні розвідки.
Між тим на Харківському напрямку ворог знову обстрілював зі ствольної та реактивної артилерії населені пункти Олександрівка, Слатине і Циркуни та завдав ударів вертольотами армійської авіації в районах Веселе та Тернова. А от на Слов’янському напрямку - здійснив перегрупування військ та веде розвідку за допомоги БпЛА «Орлан-10» у районах Ізюм, Первомайськи та Велика Комишуваха. Внаслідок втрат, у районі Довгенького рашистам довелось відвести окремі підрозділи на відновлення до міста Ізюм. З метою посилення охорони логістичних маршрутів, вони посилили угруповання у населеному пункті Куп’янськ за рахунок переміщення батальйонної тактичної групи.
На прикордонних Волинському та Поліському напрямках підрозділи збройних сил республіки білорусь продовжують заходи з перевірки бойової готовності визначених з’єднань та військових частин. А на Сіверському напрямку підрозділи противника проводять інженерне обладнання позицій у районах деяких населених пунктів Брянської області, на відстані близько 3 км від Державного кордону України.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Південнобузькому напрямках рф утримує зайняті позиції, завдає вогневого ураження із мінометів та ствольної артилерії, а також створює додаткові рубежі оборони. У районах Миколаївка, Новопавлівське і Широке ведуться масовані обстріли.
Тим часом, на Запорізькому напрямку окупанти проводять інженерні роботи з удосконалення фортифікацій другої лінії оборони та переміщюються у район Василівки до танкового батальйону Т-62 та до мотострілецького батальйону.
В акваторіях Чорного та Азовського морів кораблі чорноморського флоту загарбників продовжують виконувати завдання з ізоляції району бойових дій та блокаду судноплавства. У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебуває один носій крилатих ракет морського базування типу «Калібр».