Як українським біженцям отримати медичну допомогу в Чехії, - роз’яснення від МОЗ
Через війну мільйони українців були змушені залишити власні домівки та шукати прихистку у сусідніх державах, зокрема і в Чехії. Новоприбулі громадяни перш за все мають оформити «тимчасовий захист» та медичне страхування. Біженці, які ще не оформили ці документи, можуть отримати безоплатну допомогу у лікарів-волонтерів або невідкладну меддопомогу у державних лікарнях. Інформація про це з’явилась на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров'я України.
В Чехії працює система загальнообовʼязкового медичного страхування для всіх громадян країни та іноземців. Оформити страховку українські біженці мають після отримання «тимчасового захисту». Кожен, хто отримав медичну страховку, має зареєструватися у практикуючого лікаря, який працює з тою страховою компанією, у якої громадянин оформлювався. Після оформлення страхування видається дублікат посвідчення, його необхідно брати на кожен візит до лікаря.
Громадяни, які отримали «тимчасовий захист» та не мають роботи можуть отримувати медичне обслуговування безкоштовно. Крім того, держстрахування покриває майже всі медичні випадки, а також витрати на ліки.
Українці, які ще не оформили статус «тимчасового захисту», можуть отримати безкоштовну медичну допомогу у лікарів-волонтерів. Перелік лікарів у різних містах країни та їх контакти можна знайти за посиланням: https://lekariproukrajinu.cz
У разі потреби невідкладної допомоги, українці можуть звернутися без страховки до державних лікарень абсолютно безкоштовно. Місцезнаходження медзакладів та їх контакти можна знайти за посиланням.
Оформити страховку можна у Регіональних центрах допомоги Україні, при яких є представники страхової VZP, на сайті VZP або OPZ, а також у відділеннях страхових компаній VZP.
У разі виникнення питань для українців працює інформаційна лінія МОЗ: +420226201221.