Завершення навчального року: понад 280 шкіл на окупованих територіях припинили навчальний процес
В Україні завершується навчальний рік 2021-2022. Наразі навчання триває ще в 12 500 закладах загальної середньої освіти, які відвідують 3,6 мільйонів школярів. Проте через війну майже 280 шкіл вже завершили освітній процес та ще стільки ж – не можуть продовжувати навчання учнів через окупацію. Також близько 800 українських вишів знаходяться в окупації. Про це повідомив під час ефіру єдиних новин міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Попри війну в Україні, школи 15 областей продовжують освітній процес у дистанційній формі. У п’яти регіонах учні навчаються у змішаній формі або очно, ще у п’яти – навчання призупинено або тривають канікули. Наразі продовжують здобувати освіту 3,6 мільйонів дітей, а кількість тимчасово внутрішньо переміщених учнів, які долучилися до навчання з інших областей, сягає майже 92 500 осіб. Проте на окупованих російськими військами територіях, зокрема у Херсонській та Запорізькій областях, близько 200 тисяч учнів із 280 шкіл вже завершили навчальний рік 2021-2022. МОН повідомляє, що школярі тих навчальних закладів, які не можуть продовжити навчання, будуть атестовані по щорічній оцінці та переведені у наступні класи, а всім випускникам видадуть документ про завершення освіти.
Крім того, замість традиційного ЗНО у цьому році абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест, який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет також повідомив, що діти, які виїхали за межі України, зможуть скласти тестування у країнах Європи.
«Ми не маємо залишити цих дітей без права складання мультипредметного тесту і без права вступу до українських закладів освіти. Я звернувся до колег – міністрів освіти країн Євросоюзу – з проханням організувати в країнах Європи, Великої Британії, Ірландії можливість проведення для наших випускників мультипредметного тесту. В нас залишається лише питання по Греції, Словенії і Хорватії. По всіх інших країнах вже опрацьовуються матеріали», - зазначив міністр.
Що стосується тимчасово окупованих територій, то складання тесту вступниками там неможливе, оскільки всі державні реєстри наразі заблоковані.
«Але для будь-якого випускника ми організували мінімум три тестові сесії. Після закінчення вступу для дітей з тимчасово окупованих територій будуть передбачені ще можливості, при виїзді їх на підконтрольну Україні територію вони можуть спробувати вступити до закладів вищої освіти і пізніше», - підсумував Сергій Шкарлет.