Майже 14 тисяч мешканців виїхали з Широківської та Зеленодольської громад до Кривого Рогу та інших ОТГ через небезпеку обстрілів
Через те, що деякі регіони країни виявилися тимчасово окупованими російськими військами території прифронтових населених пунктів знаходяться під безпосередньою загрозою ворожих обстрілів. На Дніпропетровщині найбільш небезпечними для проживання наразі є громади Криворізького району через те, що вони розташовані впритул до лінії фронту з тимчасово окупованою Херсонщиною. Тому вже майже 14 тис. людей виїхали з Широківської та Зеленодольської громад до Кривого Рогу та інших більш безпечних районів регіону. Про це під час брифінгу повідомила Рада оборони області.
Внаслідок ворожих обстрілів, які особливо активізувалися на лінії фронту у Херсонському напрямку, громади Криворізького району регулярно потрапляють під артилерійські атаки рашистів. Окупанти використовують міномети, «Гради» та ствольну артилерію, з якої обстрілюють населені пункти забороненими касетними боєприпасами. На сьогоднішній день рятувальники у Криворізькому районі виявили та знищили найбільшу кількість вибухонебезпечних предметів – 1300 одиниць. Загалом по Дніпропетровщині рятувальники здійснили 119 виїздів, без урахування саперів нацполіції та військових саперів, і знешкодили більше двох тисяч небезпечних снарядів.
Наразі у Дніпропетровській області перебуває більше 225 тисяч зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб, з них 53 тисячі – це діти. Документально найбільша кількість переселенців наразі у Дніпрі, а саме більше 91 тисяча осіб, та у Кривому Розі – більше 50 тисяч евакуйованих громадян. У Кам’янському районі – 25 тисяч, у Синельниківському районі – 15 тисяч, у Дніпровському районі – 14 тисяч, у Новомосковському районі – 12 тисяч, у Нікопольському районі – 9 тисяч та у Криворізькому районі – більше 4 тисяч вимушених переселенців. Фактична кількість біженців може бути у декілька разів вищою, адже не всі громадяни що прибувають до нашого міста, стають на облік. Переважно українці приїздять з Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської та Херсонської областей.
З дітьми-переселенцями працюють служби психологічної допомоги, а батькам надали можливість влаштувати дітей до місцевих закладів освіти.