Для потреб лікарень Кривого Рогу надійшов медичний гуманітарний вантаж із Іспанії
В нинішніх умовах майже весь світ допомагає Україні у боротьбі з російськими окупантами. Зброя, гуманітарна допомога та звичайно медикаменти приходять до нас від дружніх країн Європи. Іспанія також активно долучається до волонтерської діяльності, і тому відправила до Кривого Рогу вантаж із медикаментами та медичним інструментарієм вартістю понад один мільйон гривень.
20-тонна фура, що доправляла вантаж до Кривого Рогу дісталася до міста зі складу в Чернівцях. Цьому передував довгий шлях із Іспанії. 11 пелетів гумдопомоги складалися з різноманітних речей, необхідних для ефективної та повсякденної діяльності медиків. Зокрема, у складі партії іспанського гумвантажу медичне обладнання, медикаменти, хірургічний інструментарій, перев'язувальні матеріали, дезінфікуючі засоби та стерилізаційне обладнання. Загальна вартість такого вантажу понад мільйон гривень. Примітно, що це вже друга партія медичної допомоги від іспанських друзів. В першій партії, яка прибула до нашого міста тиждень тому, надійшло 144 ящики з різноманітними європейськими медикаментами.
«Ми раді будь-якій допомозі, яку нам надають західні країни. І тому ми дуже вдячні організації медиків Іспанії Medicos del Mundo – «Лікарі світу», які повірили у наше місто, і які вже надіслали другий транш із ліками. Ми дуже дякуємо за координацію БФ Stabilization Support Service, яка скоординувала, познайомила нас. І велике спасибі нашій Військовій адміністрації за те, що так чітко спрацьовує», – сказала Лариса Сидоренко, координаторка з питань ВПО ГО «Егіда-Центр».
Вантаж із медикаментами розвантажили у одній із міських лікарень в Покровському районі, яка у Кривому Розі є свого роду хабом, де медикаменти складуються, після чого відправляються до інших медичних установ міста згідно з нагальними потребами та запитами. Такий спосіб координації препаратів та обладнання дозволяє Військовій адміністрації Кривого Рогу накопичувати стратегічний резерв медикаментів для лікувальних закладів міста, розрахований на декілька місяців, паралельно з постійним поповненням і розширенням запасів, з урахуванням будь-якого варіанту розвитку подій.
«Обсяги медичної допомоги, які отримує населення, тимчасові переселені особи постійно збільшуються. І в цей час ми дуже вдячні керівництву міста, волонтерським організаціям, усім тим, хто хоч якось допомагає лікувально-профілактичним закладам, враховуючи, що багато лікарів, задіяних в цей час для надання медичної допомоги, знаходяться в інших містах», – прокоментував ситуацію Олександр Лук’яненко, заступник начальника міського управління охорони здоров’я.