Протягом одного дня та на підставі заяви: в умовах воєнного стану літні люди та українці з інвалідністю зможуть отримати соціальні послуги екстрено
Нещодавно уряд ухвалив ініційованим Мінсоцполітики рішення, відповідно до якого утворюється можливість отримати необхідні соціальні послуги екстрено в умовах воєнного стану. Зокрема це стосується людей у складних життєвих обставинах ‒ літніх українців та осіб із інвалідністю. Про це стало відомо з офіційного сайту Кабінету міністрів України.
Згідно із ухваленим урядом рішенням, під час дії воєнного стану у нашій державі люди похилого віку та українці з інвалідністю зможуть отримати життєво необхідні соціальні послуги лише за заявою. Уповноважені органи або надавачі послуг мають прийняти відповідні рішення протягом однієї доби.
«Нам було важливо під час воєнного стану забезпечити для всіх людей з інвалідністю та людей похилого віку, які цього потребують, можливість якнайшвидше отримати притулок та необхідний догляд, в тому числі в стаціонарних умовах в будь-якому місці України, де вони перебувають, незалежно від задекларованого місця проживання. Під час воєнних дій швидкість прийняття таких рішень – часто питання життя та смерті в буквальному сенсі. Тому ми зробили так, щоб під час воєнного стану в крайньому разі достатньо було однієї заяви, яку можна подати не лише до уповноваженого органу, але безпосередньо до надавача послуг. І щоб від моменту її подання до отримання послуги минало не більше доби, а не 10», ‒ відзначила Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.
Згідно із ухваленим урядом рішенням, в умовах воєнного стану у нашій країні особам людям з інвалідністю та літнім екстрено можуть надаватися наступні соціальні послуги: інформування, консультативний кризовий телефон; надання притулку, у тому числі нічного, короткотермінове проживання; кризове втручання; представництво інтересів; підтримане проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, бездомних осіб; соціальний супровід сімей або осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах; догляд вдома, стаціонарний й денний догляд, денний догляд дітей з інвалідністю, паліативний догляд; соціально-психологічна реабілітація; натуральна допомога; переклад жестовою мовою; транспортні послуги.
Якщо немає необхідних документів, то їх можна отримати за наявності лише:
‒ заяви від людини (для дієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
‒ заяви від законного представника (для недієздатних осіб, яким призначено опікунів);
‒ повідомлення уповноваженої особи органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, які не мають законного представника).
Заяву про надання соціальних послуг можна подати до надавача цих послуг або до уповноваженого органу соцзахисту за місцем звернення, в незалежності до місця проживання.
Рішення про надання послуг екстрено приймається невідкладно та протягом однієї доби забезпечується їх надання. Крім того, надавач соціальних послуг має проводити роботи з відновлення паспорту або іншого документу, що підтверджує особу людини. Після завершення воєнного стану людина, яка подала заяву, протягом місяця має надати уповноваженому органу документи, необхідні для прийняття рішення про надання соціальних послуг, які не було подано раніше.
‒ заяви від людини (для дієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
‒ заяви від законного представника (для недієздатних осіб, яким призначено опікунів);
‒ повідомлення уповноваженої особи органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, які не мають законного представника). Заяву про надання соціальних послуг можна подати до надавача цих послуг або до уповноваженого органу соцзахисту за місцем звернення, в незалежності до місця проживання. Рішення про надання послуг екстрено приймається невідкладно та протягом однієї доби забезпечується їх надання. Крім того, надавач соціальних послуг має проводити роботи з відновлення паспорту або іншого документу, що підтверджує особу людини. Після завершення воєнного стану людина, яка подала заяву, протягом місяця має надати уповноваженому органу документи, необхідні для прийняття рішення про надання соціальних послуг, які не було подано раніше.