З початку війни в Україні російські окупанти знищили або пошкодили вже понад 300 споруд культурної спадщини, - Мінкульт
Станом на 5 травня військові рф скоїли щонайменше 300 злочинів проти культурної спадщини України. Зокрема, пошкоджені або повністю зруйновані релігійні споруди, музеї, будинки культури, театри, бібліотеки. Злочини росіян проти культури зафіксовані в 12 областях України, проте найбільше руйнувань зазнали культурні об’єкти Харківської області. Інформація про це з’явилась на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.
Російські загарбники продовжують повномасштабну війну в Україні та кожного дня вчиняють нові злочини проти нашої держави, зокрема й проти об’єктів культури. Руйнування об’єктів культурної спадщини є воєнним злочином за Гаазькою конвенцією 1954 року.
З 24 лютого по 5 травня знищено або пошкоджено 300 культурних об’єктів. 104 споруди є об’єктами культурної спадщини, з них 17 – пам’ятки національного значення. Також зазнали руйнувань 36 меморіальних пам’ятників на честь історичних особистостей, 22 будівлі та комплекси музеїв і заповідників, 46 будинків культури, театрів та бібліотек. Найбільше від дій окупантів постраждали релігійні споруди – знищено або пошкоджено 106 храмів, церков, синагог, мечетей, з яких 40 значяться як пам’ятки історії та архітектури.
Найбільше безчинств проти культури України скоєно у Харківській області – 88, на Донеччині – 62, з яких 47 – у Маріуполі, на Київщині – 49, Чернігівщині – 33, Луганщині – 21, Сумщині – 20. Також зафіксовано вісім злочинів в Запорізькій області, шість - в Житомирській, в Херсонській та в Києві -по п’ять злочинів, в Херсонській – три, в Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях – по одному.
Безпосередньо 1 травня військові рф зруйнували у Лисичанську Луганської області одну з найкращих гімназій України, яка розташовувалася в будівлі кінця XIX століття. Пам’ятка архітектури входить до ансамблю Бельгійської архітектурної спадщини міста.
Фахівці Мінкультури зазначають, що наведені цифри не остаточні через неможливість отримувати достовірну інформацію з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій.