40% українців, які втратили роботу під час війни, не вірять, що повернуться на колишню посаду, – соцопитування
Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування серед громадян України, метою якого було дослідити соціально-економічне становище громадян в умовах війни. Зокрема, майже 40% опитаних у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф досі не мають роботи, і ще стільки ж – налаштовані песимістично та не вірять у те, що зможуть повернутися на попереднє місце. Більшість з них – жінки, літні люди та жителі сіл. Результати дослідження опублікували на офіційному сайті Соціологічної групи «Рейтинг».
Згідно з дослідженням, 39% з тих, хто мав роботу до війни, досі не повернулись до праці. Минулого місяця цей показник був вищим – 41%, а у березні – 53%. Водночас, в умовах війни продовжують працювати 59% громадян, з яких 24% – працюють частково або віддалено, а 3% опитаних влаштувались на нову роботу від початку повномасштабного вторгнення рф. Більше половини працюючих – це жителі західних та центральних областей. На півдні країни працюють 52% опитаних, на сході – близько 40%.
Половина українців з числа тих опитаних, хто втратив роботу, сподіваються, що зможуть повернутися на колишнє місце. 40% респондентів – налаштовані песимістично, переважно це старше населення, жінки та мешканці сіл.
Крім того, дві третини українців вже готові шукати нове місце працевлаштування, майже 60% – не проти перекваліфікуватися на іншу професію, а 49% – працювати в іншому регіоні держави. Більшість таких опитаних – мешканці сходу.
Соціологічна група «Рейтинг» провела це дослідження 26 квітня 2022 року. Загалом опитали 1000 громадян України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).