З початку війни проти російських загарбників в Україні зафіксували понад 70 злочинів проти представників ЗМІ, – Мінкульт
4 квітня стали відомі оновлені дані щодо злочинів рф проти представників ЗМІ. Зокрема, від дій рашистів загинули 18 осіб, 13 – отримали поранення. Значну кількість постраждалих фіксують у Київській та Запорізькій областях. Інформація про це з’явилась на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.
Наразі у нашій держави триває не тільки фізичне протистояння ворогові, а й інформаційна війна. На відміну від рф, в Україні журналісти стають захисниками правди й обізнаності городян. Війська росії продовжують нехтувати усіма правилами ведення війни й гуманітарними правами та здійснюють злочини проти представників ЗМІ, яких наразі зафіксували 74. У тому числі 19 правопорушень вчинили щодо громадян інших держав: Велика Британія – п’ять, Чехія – два, США – два, Данія – два, ОАЕ – два, рф – два, Ірландія – одне, Швейцарія – одне, Франція – одне, Литва – одне.
Крім того, за даними Генеральної прокуратури України 18 журналістів (15 чоловіків та три жінки) померли від дій рашистів, викрадено вісім осіб (чотири чоловіка та чотири жінки), 13 – отримали поранення. Безвісті зникли три представника ЗМІ, а зазнали залякування 15 журналістів. Також зафіксували щонайменше сім фактів обстрілів, які призвели до пошкодження або знищення телевеж, ТРК. 22 рази рф намагалася блокувати й кібератакувати ЗМІ.
Також відома інформація щодо постраждалих журналістів за регіонами, зокрема: у Київській області – 31, в Запорізькій – 15, в Києві – сім, в Херсонській – п’ять, в Донецькій – п’ять, в АР Крим – два, в Сумській – два, в Одеській – два, в Чернігівській – один, в Миколаївській – один, в Луганській – один, в Кіровоградській – один, в Центральній Україні – один.
Наразі представники нашої держави працюють з низкою міжнародних правозахисних організацій та щоденно інформують їх про злочини російських військ щодо журналістів.
«Сьогодні кожен журналіст є героєм. Вдячні кожному, хто висвітлює події в Україні. Кожна смерть та кожен злочин проти представників засобів масової інформації обов’язково буде розслідуваний, а винні – притягнуті до кримінальної відповідальності… Міністерство культури та інформаційної політики висловлює глибокі співчуття сім’ям та близьким усіх поранених, взятих у полон, зниклих безвісті та вбитих журналістів», – зазначається на сайті Мінкульту.