За минулий рік відкрили 2 100 кримінальних справ на розповсюджувачів та користувачів підроблених COVID-документів
За 2021 рік Національна поліція виявила понад дві тисячі випадків підробок санітарних документів. Мова йде про користувачів та виробників фіктивних ковід-сертифікатів, довідок про вакцинацію та ПЛР-тестів. За цими справами вже винесено понад сотню судових вироків. Інформація про це з’явилась на офіційному сайті моніторингу держреєстрів Opendatabot.
Від самого початку вакцинації з’явилась маса тих, хто жадає нажитись на цій ситуації, а також тих, що охоче заплатить будь-які гроші, аби не щепитись. Тоді більшість порушників відбувалася штрафами, але вже у другому півріччі 2021 року суд став призначити суворіші покарання – аж до тюремних ув’язнень.
Наприклад, з листопада по грудень 2021 року троє українців, які користувалися підробленими сертифікатами, отримали свої покарання. Обвинувачена, яка друкувала на принтері довідки про результати лабораторного обстеження, отримала два роки позбавлення волі. Проте суд взяв до уваги каяття підсудних, відсутність в них кримінального минулого та інші пом’якшуючі обставини – фактичне покарання було замінено на умовний термін.
Судять порушників за 358 статтею ККУ, що передбачає різні покарання – від штрафів до дворічних тюремних строків. Посадовці отримують від двох до п’яти років.
Заходи проти підробки документів посилили, коли почалася нова хвиля пандемії восени минулого року. Зважаючи на задовгі терміни судочинства в Україні, чекати на розширену вибірку вироків та статистику слід вже у першій половині 2022 року.