Новорічні красуні: скільки коштують найдорожчі головні ялинки українських міст
Цей рік став рекордним, адже на головні хвойні дерева для своїх міст та інші прикраси до свят чиновники витратила найбільшу суму за часів незалежності. А це щонайменше 99 млн грн. Усі обласні центри таким чином прагнуть зустріти Новий рік, виглядаючи напрочуд солідно й гарно.
Цього разу підготовка до святкування Новорічних та різдвяних свят влетіла для бюджету міст у рекордну для країни «копієчку». Ще ніколи до цього моменту не витрачали стільки грошей – 98,7 мільйонів гривень. Хоча кошторис для прикраси міста і новорічно-різдвяної ялинки у більшості регіонів не перевищує 3 мільйонів гривень, але в цілому сума набігає солідна.
Рекордсменом стало Дніпро. Саме тут 62 мільйони гривень виділили для прикрашання міста. Всі ці кошти – з міського бюджету, а 12,5 мільйона гривень витратили саме на головну ялинку міста.
Скромніше, але теж з розмахом, витрачають й у столиці. Чиновники Києва витратили 27 мільйонів гривень, однак, тільки п’ять з них з бюджету. Решту надали спонсори. Ще менше витратила влада Харкова. Там знадобилось 10 мільйонів гривень задля оформлення міста, а ще 9,5 мільйонів пішли на солодкі подарунки малечі.
Черкаси обійшлись прикрасами на 6,8 мільйонів гривень. Це більше ніж у два рази більше, ніж у Вінниці. На оздоблення, придбання ялинки, та прикрашення міста вінничани з бюджету витратили 3,15 мільйона гривень. Майже мільйон з яких – на головну красуню міста. А ще 300 тисяч підуть на її демонтаж.
Житомир, Львів, Луцьк та Хмельницький вклали у створення необхідного для святкового настрою, трохи менше ніж один мільйон гривень. Витрати цих міст склали: 110, 242, 728 і 770 тисяч гривень відповідно.
Значно більші витрати в Чернігові та Ужгороді, де свято коштувало місцевій владі більш ніж по мільйону гривень. Рівне і Херсон витратили майже три мільйони гривень кожен.
Житомир, Львів, Луцьк та Хмельницький вклали у створення необхідного для святкового настрою, трохи менше ніж один мільйон гривень. Витрати цих міст склали: 110, 242, 728 і 770 тисяч гривень відповідно. Значно більші витрати в Чернігові та Ужгороді, де свято коштувало місцевій владі більш ніж по мільйону гривень. Рівне і Херсон витратили майже три мільйони гривень кожен.