«WhiteRibbonUA»: в Україні розробили мобільний додаток для захисту жінок та дітей від домашнього насильства
Вдень 23 листопада у соцмережах з’явилась новина щодо запуску нового застосунку, який слугуватиме українським жінкам службою захисту. За допомогою додатку будь-яка жінка чи дитина зможуть повідомити правоохоронцям про вчинення насильства або про подібні минулі випадки, а також переглянути найближчі центри підтримки. Інформація про це з’явилась на сторінці Громадської організації «White Ribbon Ukraine/ Біла Cтрічка Україна» у соцмережах.
23 листопада презентували першу мобільну платформу WhiteRibbonUA для захисту жінок та дітей від домашнього насильства. Організаторами ініціативи є члени громадської організації White ribbon Ukraine, фонду Тетяни Рамус та фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Платформа WhiteRibbonUA є мобільним додатком, який можна завантажити з AppStore aбо Google Play на будь-який смартфон незалежно від стану оновлення програмного забезпечення.
WhiteribbonUA – це персональна «служба безпеки» для українок, які потребують допомоги. Завдяки застосунку жінки можуть отримати необхідні ресурси для допомоги та можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам. У функціоналі платформи є три напрями: екстрена допомога жертві, ведення обліку фактів домашнього насилля та надання інформації для виявлення його ознак. Окрім того, додаток має прямий зв’язок з Національною поліцією України. Таким чином, потерпілі від домашнього насильства можуть миттєво поспілкуватись з правоохоронцями у випадку небезпечної ситуації.
«Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. У спеціальному розділі жертва зможе визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого до себе центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги», – зазначається на сторінці громадської організації.
Поміж тим, у платформі WhiteRibbonUA є інструменти ведення обліку фактів домашнього насилля. Функція «Мій щоденник» надасть змогу відстежувати, фіксувати та документувати усі факти вчинення насильства. Зазначимо, що задля маскування додаток виглядає як застосунок для відстеження жіночого циклу. Такий вигляд йому надали, аби аб’юзерам не кинулось в око підозріле програмне забезпечення на телефонах потерплих, у разі, якщо їх часто примусово перевіряють.