До Ситуаційного центру Кривого Рогу під’єднані понад 500 відеокамер, які охоплюють центральні дороги, школи, лікарні та заклади культури
10 листопада відбулась робоча нарада, в межах якої розглядалися перспективні напрямки розвитку діяльності міського Ситуаційного центру. Наразі до загального пункту під’єднали 520 відеокамер, завдяки яким ведеться спостереження за міськими лікарнями, школами, культурними закладами та автодорогами, а також за об’єктами бізнесу. Головною метою створення центру є безпека криворіжців.
У Кривому Розі триває реалізація програми «Безпечне місто», яка спрямована на дотримання громадського порядку та безпеки жителів. Майже рік на території міста функціонує єдиний Ситуаційний центр, до загального пункту якого заведено понад 520 відеокамер та який містить потужне обладнання. Фахівці центру наглядають за безпекою на вулицях, організовують зв’язок із правоохоронними органами міста та оперативними черговими підприємств, що забезпечують життєдіяльність Кривого Рогу. Данні з камер відеоспостереження транслюються в режимі онлайн, а запис відеоінформації здійснюється на об’єктах, де встановлені камери.
Із всієї кількості камер, 47 встановили на найбільш завантажених перехрестях. Більше 330 відеокамер під’єднали до бюджетних установ: лікарень, шкіл, закладів культури. Також приєднуються до загального пульту центру об’єкти бізнесу, які мають власні камери, а це понад 80 установ. Завдяки доступу до камер підприємств, центр має змогу відстежувати центральні дороги, тротуари та перехрестя. Окрім того, ОСББ почали співпрацювати із центром та надавати доступ до їхніх приладів відеоспостереження. Встановлюються відеонагляд й на контейнерних майданчиках міста.
«Це дає нам змогу раціонально планувати розвиток системи, у майбутньому не витрачаючи кошти на обладнання відеоспостереженням тих місць, де фактично воно є. Безумовно, ми будемо розвивати й далі систему відеоспостереження. Зокрема, плануємо обладнати відеокамерами заклади, що знаходяться поблизу центральних доріг та проспектів. Наприклад, театр імені Тараса Шевченка, палац культури «Південний» тощо. Таким чином, ми забезпечимо огляд всієї прилеглої території, в тому числі, проїжджої частини, пішохідних переходів. Будуть залучені також і заклади освіти, які знаходяться на вулицях з інтенсивним дорожнім рухом, для того, щоб убезпечити дітей, які йдуть до школи. До системи долучаться й комунальні транспортні підприємства. Всі зупинки міського транспорту, диспетчерські пункти, які знаходяться на площі Визволення і на кільці 44-го кварталу будуть оснащені приладами відеоспостереження. Звичайно ж, акцент буде зроблений і на центральні магістралі та перехрестя», – зауважив в. о. міського голови Юрій Вілкул.
У 2022 році планують розширити міську систему відеоспостереження й встановити додатково ще більше 800 відеокамер.