За програмою «Стоп-інфаркт», що діє у Кривому Розі, врятували життя більш ніж 2000 мешканців
У Кривому Розі на базі лікарні №9 за програмою «Стоп-інфаркт» вже не один рік рятують життя криворіжців у кардіологічному центрі, який надає невідкладну медичну допомогу пацієнтам з інфарктом та інсультом, проводять реабілітацію кардіологічних хворих. Від початку 2021 року в кардіологічному центрі запрацювали два відділення інтервенційної кардіології та рентгеноваскулярної хірургії.
Завдяки муніципальній програмі «Стоп-інфаркт» у Кривому Розі зусиллями місцевої влади від початку 2021 року в кардіологічному центрі запрацювали два нові відділення інтервенційної кардіології та рентгеноваскулярної хірургії. За кошти місцевого бюджету закупили, п’ять комплектів рентгензахисних костюмів, рентгензахисні окуляри, діатермокоагулятор, два кардіомонітора для спостереження, два дефібрилятор-монітори, наркозно-дихальний апарат, однокамерний тимчасовий кардіостимулятор у комплекті з електродами.
Щоб отримати невідкладну кардіологічну допомогу, мешканцям міста не потрібно виїжджати за межі Кривого Рогу. Повний спектр послуг пацієнти у Кривому Розі можуть отримати за програмою «Стоп-інфаркт» на базі лікарні №9, медики якої врятували вже 2000 криворіжців.
«Програма «Стоп-інфаркт» за п’ять років, які вона діє у місті, дала змогу знизити смертність від гострих коронарних синдромів. Серцево-судинна патологія лідирує серед поширених причин смертності. Минулого року у структурі смертності вона склала 64%. Але дякуючи цій програмі ми мамо можливість працювати із сучасними технологіями. За п’ять років ми провели лікування більше 2500 громадян міста з гострими коронарними синдромами, з них стентовані – у більш ніж тисячі пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. А це дало нам можливість зменшити летальність за ці п’ять років майже на 30%», – розповіла Олена Климович, головна лікарка міськлікарні №9.
«До 2017 року, щоб поставити стенти, криворіжцям доводилось їхати до Дніпра або в інші міста України. І тоді, щоб вирішити цю проблему для людей, була прийнята міська програма «Стоп-інфаркт». Відтоді пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями встановлюють стенти за кошти міського бюджету. Ми не зупинилися на досягнутому і вже з цього року вийшли на новий рівень надання медичної допомоги пацієнтам із хворобами серця. За програмою «Стоп-інфаркт», за кошти міського бюджету, придбано більше півсотні електрокардіостимуляторів німецького виробництва. Вони рятують життя пацієнтам, що без стимуляції серцевої діяльності не мають шансів на одужання. Для криворіжців це також безкоштовно. Такі стимулятори встановлені вже 36 пацієнтам. Завдяки програмі «Стоп-інфаркт», фактично, людина отримує можливість повноцінно жити, працювати, будувати плани на майбутнє. Тому, безумовно, програма буде працювати й далі», – відзначив голова Громадської ради міста Олександр Вілкул.