Кривий Ріг буде залишатись найбільш соціально орієнтованим містом країни: під час круглого столу презентували Стратегію розвитку міста
22 вересня у міськвиконкомі відбулася презентація Стратегії розвитку міста у рамках круглого столу «Трансформація мономіст і індустріальних територій». Її презентував голова Громадської ради при виконкомі Олександр Вілкул. У круглому столі також брали участь Генеральна консулка Федеративної Республіки Німеччини Таня Байєр, Генеральний секретар Асамблеї європейських регіонів Крістіан Спар, депутат Європейського парламенту, член міжнародного комітету Європейського парламенту Лукас Мандл, директор Представництва Фонду Ганса Зайделя в м. Києві Беньямін Боббі, віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі Торальф Вайзе, експерти і фахівці щодо інфраструктурних проєктів.
Головна ідея Стратегії розвитку міста, яку виділив голова Громадської ради, то що Кривий Ріг і надалі залишатиметься найбільш соціально орієнтованим містом в Україні - з безкоштовним проїздом і виплатами на компенсацію комунальних послуг, які були збільшені вдвічі і планують збільшуватися і надалі.
Буде продовжуватись реконструкція та благоустрій мікрорайонів, з урахування досвіду реконструкції 4-го Зарічного, яка наразі добігає кінця. Проєкт зарекомендував себе блискуче та у життя були втілені усі побажання, отримані від місцевих мешканців.
Трансформується і загальна транспортна модель міста. Вже замінені 2/3 всіх тролейбусів на нові. Придбали нові комунальні автобуси, і їх кількість буде збільшуватися. У найближчі місяці придбають 16 нових трамваїв, а до кінця наступного року ще 20. Усього передбачено 50 нових одиниць рухомого складу.
Також за представленою Олександром Вілкулом Стратегією, найважливішим проєктом стане будівництво сучасного екологічно-безпечного заводу з переробки відходів. Завершити його планують вже в 2025-му році.
Ще один дуже важливий проєкт для навчальних закладів – «Чиста вода». У всіх школах міста встановлять системи очищення вже до кінця поточного року.
Також Олександр Вілкул наголосив: «Наступного року, відразу після закінчення опалювального сезону, почнеться реконструкція котелень і теплових мереж. Вже проводяться тендери. У планах реконструкції котелень «Гігант», «Укрмеханобр», виведення з експлуатації застарілої котельні КМК. Також буде встановлено 376 індивідуальних теплових пунктів. Це наш спільний проект з Європейським інвестиційним банком і гроші на нього вже є. Це поліпшить теплопостачання Центрально-Міського, Металургійного, Саксаганського та частини Довгинцівського районів».
Також як шлях трансформації голова Громадської ради виділив перехід від залежності від гірничо-металургійного комплексу на користь інших галузей економіки, що дозволить збільшити кількість робочих місць.
«Стартова точка трансформації: зараз 60% доходів міста і криворіжців складає продукція гірничо-металургійного комплексу. І лише 40% інші товари і послуги. Тобто ми абсолютно залежні від коливань цін на руду і метал на світових ринках. А також від думки кількох власників цього бізнесу. Ми хочемо змінити це співвідношення на користь інших галузей. Гірничо-металургійний комплекс зростає в середньому на 1,5% на рік. Необхідно забезпечити паралельний приріст і в інших областях більше ніж на 5% на рік. Тоді до 2030 року 60% бюджету будуть давати інші галузі, а 40% гірничо-металургійний комплекс. При цьому наполовину збільшиться загальний валовий продукт міста, відповідно буде зростання робочих місць. Наш шлях розвитку: вже розроблена програма підтримки ділової активності середнього бізнесу і малого бізнесу. Це лише частина нашої Стратегії, яка вже реалізується. Упевнений, нам вдасться реалізувати всі намічені цілі», – підкреслив голова громадської ради О. Вілкул.
Високо оцінив представлену Олександром Вілкулом Стратегію розвитку Кривого Рогу та керівник проекту Фонду Ганнса Зайделя в Україні Беньямін Боббі: «Ми переконані, що хороше управління починається на місцевому рівні. Саме на місцевому рівні відчувають переваги демократії і тільки на місцевому рівні держава знаходиться ближче до своїх громадян. Ми підтримуємо цей проєкт з його сучасними підходами, тому що це модернізація і зміни, які можуть відчути люди».