Кривий Ріг відзначив річницю від дня народження видатного дослідника-археолога, краєзнавця, першовідкривача залізних руд Олександра Поля
1 вересня виповнюється 189 років з моменту, як на світ з’явився краєзнавець, меценат та першовідкривач залізної руди у Кривому Розі Олександр Поль. З цієї нагоди представники міської та районної влад разом з небайдужими криворіжцями пройшлися з квітами по однойменній вулиці до пам’ятника легендарному досліднику-археологу. Меморіал першовідкривача криворізької залізної руди розташований у Центрально-Міському районі на перехресті пр. Поштового та вул. О. Поля.
Олександр Миколайович Поль (01.09.1832 – 07.08.1890) видатна постать для Кривого Рогу. Він по праву вважається першовідкривачем криворізьких залізних руд. З 1866 року О. Поль проводив детальне геологічне і геогностичне дослідження корисних копалин Криворізького регіону. У 1873-75 роках Поль орендував залізорудні криворізькі землі з метою їх подальшого промислового використання. Неодноразово звертався за допомогою до міністра державного майна з проханням сприяти у створенні акціонерної компанії, метою якої була експлуатація мінеральних добрив Кривого Рогу. Втім, Поль не одержав допомоги від уряду, а разом з цим не зміг започаткувати промисловий видобуток руди на Криворіжжі і у 1880 році віддав права на оренду новоствореній французькій компанії «Товариство залізних руд Кривого Рогу». Сам Олександр Поль був потужним акціонером цієї компанії. Поруч із дослідженням криворізького родовища і промисловими заняттями він приділяв увагу сільському господарству. Історики та краєзнавці відзначають колосальний внесок Олександра Поля у гірничо-видобувний розвиток Криворіжжя, зокрема розвідки покладів залізної руди.
19 грудня 1996 року у історичній частині Кривого Рогу на перетині проспекту Поштового та однойменної вулиці О. Поля відкрили пам’ятник легендарному краєзнавцю та археологу-досліднику. Скульптор – О. В. Васякін.
У день народження видатного краєзнавця зо два десятки містян вшанували його пам’ять та значний внесок в історичну розбудову Кривого Рогу, поклавши квіти до підніжжя пам’ятника.