Вибираємо вікно у квартиру
Коли говорять про пластикові вікна, зазвичай перераховують їх численні переваги: герметичність, добрий захист від холоду і шуму, довговічність та естетичний зовнішній вигляд. До їх переваг відносять і можливість замовити вікна в будь-якій необхідній конфігурації та комплектації.
Однак саме цей широкий вибір створює проблеми для покупців — вони просто не знають, як з численних опцій вибрати для себе оптимальний варіант. У сьогоднішній статті ми детально розповімо, як вибирати вікна для квартири в багатоквартирному будинку.
Основні вимоги до вікон для квартири
Багато що стане більш зрозумілим, якщо ми відразу сформулюємо вимоги до вікон:
- шумозахисні та теплоізоляційні параметри вікон повинні відповідати будівельним та санітарним нормам;
- вікна повинні бути довговічними та невибагливими у догляді;
- з боку фасаду вікна повинні виглядати так само як і всі інші вікна в будинку;
- в приміщенні вікна повинні гармонійно вписуватися в інтер'єр;
- користуватися вікнами має бути зручно, вони повинні додавати комфорту квартирі.
Покроковий алгоритм замовлення вікон
Найпростішим та більш надійним рішенням є — запросити замірника вікон. Він огляне віконні прорізи, зніме розміри та з'ясує всі ваші побажання. Попутно він відповість на ваші запитання та запропонує альтернативні варіанти комплектації вікон, якщо вони будуть.
Якщо ж з якихось причин ви не можете запросити замірника, скористайтеся наступним рекомендаціями.
1. Виберіть профільну систему
У житлових приміщеннях рекомендується встановлювати вікна з ПВХ профілю класу А — тільки такий профіль забезпечує необхідну жорсткість та міцність стулок вікна і вони не провиснуть та не деформуються протягом всього терміну експлуатації. До цього класу належать усі профільні системи VEKA.
Ширина профілю повинна забезпечувати достатню тепло- та шумоізоляцію. Занадто широкий профіль використовувати недоцільно. Можна орієнтуватися на кількість камер у профілі — для вікон квартир підходять чотирьох-п'ятикамерні профільні системи, наприклад, Swingline і Softline.
2. Визначтеся з кількістю стулок і напрямком їх відкривання
Як правило, у вікнах міських квартир хоча б одну стулку роблять поворотно-відкидною, щоб можна було використовувати вікно для провітрювання.
Розгляньте різні варіанти відкривання стулок. Необов'язково, щоб всі стулки відкривалися, при цьому в деяких випадках розсувні стулки зручніше розпашних.
3. Виберіть склопакет
У квартирах використовують двокамерні склопакети, що забезпечують вікну необхідну тепло- і шумоізоляцію згідно з санітарними та будівельними нормами. Якщо вікна виходять на гучну вулицю, доцільно укомплектувати їх антирезонансними склопакетами, які відрізняються більш високим звукопоглинанням завдяки різній ширині камер.
Якщо вікна виходять на південну сторону, тоновані склопакети послаблять сонячні промені та в літню спеку приміщення не буде занадто сильно нагріватися.
4. Виберіть фурнітуру
Фурнітурою називають віконні ручки та запірні механізми. Ручки можна підібрати на свій смак. Для вікон у дитячій кімнаті підберіть ручки, які можна відкривати тільки за допомогою ключа або встановіть на стулки дитячі замки — вони не завадять відкрити вікно для провітрювання, але малюк не зможе відчинити вікно навстіж.
Якщо квартира розташована на першому поверсі, подумайте про встановлення протизламної фурнітури.
5. Підберіть додаткове обладнання та аксесуари
Протисонячні жалюзі та сітки від комах додадуть комфорту, а ламінація та декоративні накладки на раму зроблять вікна стильним зовні та прикрасять його. Не забудьте включити у замовлення підвіконня, відливи та укоси.
Пам'ятайте також, що хорошим вікнам необхідний грамотний професійний монтаж і регулярне обслуговування.
Отримати консультацію можна, звернувшись до будь-якої компанії-партнера VEKA у вашому місті, або за номером телефон контакт-центру VEKA: 0 800 303 305.
- шумозахисні та теплоізоляційні параметри вікон повинні відповідати будівельним та санітарним нормам;
- вікна повинні бути довговічними та невибагливими у догляді;
- з боку фасаду вікна повинні виглядати так само як і всі інші вікна в будинку;
- в приміщенні вікна повинні гармонійно вписуватися в інтер'єр;
- користуватися вікнами має бути зручно, вони повинні додавати комфорту квартирі.
1. Виберіть профільну систему
У житлових приміщеннях рекомендується встановлювати вікна з ПВХ профілю класу А — тільки такий профіль забезпечує необхідну жорсткість та міцність стулок вікна і вони не провиснуть та не деформуються протягом всього терміну експлуатації. До цього класу належать усі профільні системи VEKA. Ширина профілю повинна забезпечувати достатню тепло- та шумоізоляцію. Занадто широкий профіль використовувати недоцільно. Можна орієнтуватися на кількість камер у профілі — для вікон квартир підходять чотирьох-п'ятикамерні профільні системи, наприклад, Swingline і Softline.2. Визначтеся з кількістю стулок і напрямком їх відкривання
Як правило, у вікнах міських квартир хоча б одну стулку роблять поворотно-відкидною, щоб можна було використовувати вікно для провітрювання. Розгляньте різні варіанти відкривання стулок. Необов'язково, щоб всі стулки відкривалися, при цьому в деяких випадках розсувні стулки зручніше розпашних.3. Виберіть склопакет
У квартирах використовують двокамерні склопакети, що забезпечують вікну необхідну тепло- і шумоізоляцію згідно з санітарними та будівельними нормами. Якщо вікна виходять на гучну вулицю, доцільно укомплектувати їх антирезонансними склопакетами, які відрізняються більш високим звукопоглинанням завдяки різній ширині камер. Якщо вікна виходять на південну сторону, тоновані склопакети послаблять сонячні промені та в літню спеку приміщення не буде занадто сильно нагріватися.4. Виберіть фурнітуру
Фурнітурою називають віконні ручки та запірні механізми. Ручки можна підібрати на свій смак. Для вікон у дитячій кімнаті підберіть ручки, які можна відкривати тільки за допомогою ключа або встановіть на стулки дитячі замки — вони не завадять відкрити вікно для провітрювання, але малюк не зможе відчинити вікно навстіж. Якщо квартира розташована на першому поверсі, подумайте про встановлення протизламної фурнітури.5. Підберіть додаткове обладнання та аксесуари
Протисонячні жалюзі та сітки від комах додадуть комфорту, а ламінація та декоративні накладки на раму зроблять вікна стильним зовні та прикрасять його. Не забудьте включити у замовлення підвіконня, відливи та укоси. Пам'ятайте також, що хорошим вікнам необхідний грамотний професійний монтаж і регулярне обслуговування. Отримати консультацію можна, звернувшись до будь-якої компанії-партнера VEKA у вашому місті, або за номером телефон контакт-центру VEKA: 0 800 303 305.