Екологи Кривого Рогу виявили у трьох міських водоймах перевищення вмісту сульфатів, хлоридів та сухого залишку
У двох ставках Металургійного району та річці Стара Саксагань відібрали проби води з метою її перевірки на концентрацію шкідливих речовин. Згідно з результатами досліджень, за липень у цих водоймах знайшли перевищення у декілька разів вмісту сульфатів, хлоридів та сухого залишку. Інформацію про це надало Управління екології виконкому Криворізької міської ради.
Перевірку здійснив Криворізький міський відділ лабораторних досліджень Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики МОЗ України». У липні проби води відібрали у ставках №1 та №2 в Металургійному районі та річці Стара Саксагань, що у Центрально-Міському районі. Згідно з отриманими результатами, зафіксували наступні перевищення:
– у річці Стара Саксагань вміст сульфатів перевищив норму в 1,4 рази, а сухий залишок в 1,5;
– у ставках №1 та №2 виявили концентрацію хлоридів у 2-3 рази, сульфатам в 1,6-1,8 рази, сухому залишку в 2,5-3,2 рази вище встановленої норми.
Окрім того, у водоймах зафіксували низький вміст кисню, що зумовлено масовим розмноженням мікроскопічних водоростей, тобто «цвітінням» води, а також високою температурою повітря.
Поза тим, за санітарно-мікробіологічними показниками всі проби відповідають вимогам «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів». Це означає, що у моніторингових точках не виявили вміст кишкової палички, колі-фагів, патогенних ентеробактерій тощо.
Нагадаємо, у Кривому Розі за липень зафіксували значне перевищення концентрації пилу та формальдегідів в атмосферному повітрі.
– у ставках №1 та №2 виявили концентрацію хлоридів у 2-3 рази, сульфатам в 1,6-1,8 рази, сухому залишку в 2,5-3,2 рази вище встановленої норми. Окрім того, у водоймах зафіксували низький вміст кисню, що зумовлено масовим розмноженням мікроскопічних водоростей, тобто «цвітінням» води, а також високою температурою повітря. Поза тим, за санітарно-мікробіологічними показниками всі проби відповідають вимогам «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів». Це означає, що у моніторингових точках не виявили вміст кишкової палички, колі-фагів, патогенних ентеробактерій тощо. Нагадаємо, у Кривому Розі за липень зафіксували значне перевищення концентрації пилу та формальдегідів в атмосферному повітрі.